Tennis Classics: Bahrami bohóckodott, Gulbis nyert

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2014.11.18. 23:13
null
Bahrami hozta a kötelezőt, bohóckodott (Fotó: Mirkó István)
A lett Ernests Gulbis nyerte meg kedden a budapesti Papp László Sportarénában rendezett VII. Tennis Classics gálát: a döntőben 9–7-re győzte le az osztrák Dominic Thiemet.

A finálé felvezetéseként az elődöntőben vesztes német Philipp Kohlschreiber és olasz Fabio Fognini játszott páros bemutatót az iráni-francia Manszur Bahramival és a wimbledoni páros döntős Babos Tímeával.

Az élvezetes csata – amelyben nem egyszer két labda is játékban volt – elsősorban a teniszbohóc és labdazsonglőr Bahramiról szólt, a hatodik budapesti gáláján szereplő, 58 éves veterán a közönség mellett a társait is ámulatba ejtette egy-egy váratlan trükkel. A meccset végül a Bahrami, Kohlschreiber duó nyerte meg 9–5-re.

A már 21 óra után kezdődött döntő a világranglistán 13. Gulbis fölényét hozta, aki hatalmas szervákkal bombázta az ATP-rangsor top 50-jének legfiatalabbjaként ismert, 21 éves riválisa térfelét.

A hat tornagyőzelemnél tartó balti játékos már 6–2-re vezetett a kilenc nyert gémig tartó meccsen, ám az élete első bemutató tornáján szereplő Thiem 6–5-re felzárkózott. Gulbis 8–7-nél a mérkőzésért adogatott és stílusosan egy nagy szervával vetett véget a helyenként az ATP-tornák szintjét idéző csatának.

Legfrissebb hírek

Stollárék játék nélkül bejutottak a döntőbe a pekingi tenisztornán

Tenisz
12 órája

„Már nem csak a kupákért teniszezem” – a visszatéréséről beszélt Novak Djokovics

Tenisz
2025.10.02. 18:28

Stollárék legyőzték Babosékat, elődöntősök Pekingben

Tenisz
2025.10.02. 08:43

Marozsán Fábián: Jó érzés, hogy legyőztem egy legendát

Tenisz
2025.10.02. 08:33

Marozsán nagyszerű skalpja: legyőzte Wawrinkát Sanghajban

Tenisz
2025.10.01. 16:50

Tenisz: Gaël Monfils az utolsó idényét kezdi jövőre

Tenisz
2025.10.01. 13:22

Gálfi nem bírt az ötödik kiemelttel Szucsouban

Tenisz
2025.10.01. 11:50

Fucsovics máris búcsúzott Sanghajban

Tenisz
2025.10.01. 09:35
Ezek is érdekelhetik