Tenisz: S. Williamset nem lehet megállítani; kiesett a címvédő

2013.10.04. 14:08
A pekingi női tenisztorna negyeddöntőjében az első helyen kiemelt Serena Williams nem kegyelmezett a 2010-es győztes Caroline Wozniackinak, míg a férfiaknál búcsúzott a további küzdelmektől a harmadikként rangsorolt David Ferrer. Tokióban kiesett a címvédő, de továbbjutott az első kiemelt.

Serena Williams megállíthatatlan. A világranglistát toronymagasan vezető amerikai hölgy 6:1, 6:4-re legyőzte a hatodik helyen kiemelt Caroline Wozniackit, így zsinórban a 12. mérkőzését nyerte meg, bár nem csak az utóbbi időben teljesít jól, áprilisig visszamenőleg mindössze két meccset veszített el egyesben.

A férfiak pekingi versenyén kiesett a 2010-es döntős David Ferrer, aki a US Openen elődöntős Richard Gasquet-tól kapott ki, továbbá kiderült, hogy a legjobb négy között Tomás Berdych lesz a világelsőségre törő Rafael Nadal ellenfele.

A Tokióban zajló tornán búcsúzott a további küzdelmektől a címvédő Nisikori Kei, továbbjutott ugyanakkor az első helyen kiemelt, 2008-as finalista Juan Martín del Potro.

ATP 500-AS TORNA, PEKING (2 315 250 dollár, kemény pálya)