Fordulat fordulat hátán Hewitt 50. ötszettesén

2013.05.26. 21:56
Nem mindennapi mérkőzéssel kezdte meg szereplését a Francia nemzetközi teniszbajnokságon (Roland Garros) Gilles Simon, aki öt szettben győzte le az első fordulóban a korábbi világelső Lleyton Hewittot. Roger Federer, David Ferrer és Serena Williams nem töltött sok időt a salakon a főtáblás küzdelmek első játéknapján. Venus Williams 3 óra 19 perces csatában kikapott Urszula Radwanskától.

Gilles Simon a döntő szett közepén „elaludt”, de végül ő örülhetett (Fotók: Reuters)

Lleyton Hewitt akaratereje a régi, az egészsége már nem

Hewitt a legszebb napjait idézően simán megnyerte az első két játszmát, majd ugyanilyen simán elbukta a következő kettőt. Úgy tűnt, a döntő szettre teljesen elfogy az ausztrálok kedvencének ereje, ám 5:0-s hátrányból kiegyenlített! A nagy feltámadás azonban hiábavalónak bizonyult, ugyanis a következő két játék Simoné lett, így a francia jutott tovább.

„Szép lett volna, ha nyerek. Ez így frusztráló. Hogy visszatérek-e még ide? Nem tudom, még csak nem is gondolkodtam ezen” – mondta csalódottan Hewitt, aki pályafutása 50. ötszettes mérkőzését játszotta. Az ausztrál harcos ötjátszmás mérlege 31–19-re romlott, míg Simoné 11–6-ra javult.

Roger Federer nem élt át ekkora izgalmakat, a svájci klasszis három játszmában tudta le a spanyol Pablo Carreno elleni meccsét, David Ferrer pedig szintén hamar végzett ellenfelével, az ausztrál színeket képviselő Marinko Matoseviccsel. A 20.-ként rangsorolt Andreas Seppi 3 óra 49 perces csatában tudta legyőzni Leonardo Mayert.

A nőknél első kiemeltként induló Serena Williams csak egy játékot veszített, nővére azonban nem bírt Urszula Radwanskával.

A lengyel játékos – aki tavaly a londoni olimpián a legtöbb játékot (ötöt) tudott nyerni Serena ellen – a 71 perc alatt megnyert első szett után a második játszma rövidítésében 4–0-ra vezetett, több pontot azonban már nem szerzett. Ezután hamar rendezte gondolatait, és a döntő szettben 4:0-ra elhúzott. Venus Williams újabb nagy fordító hadműveletbe kezdett, és 5:1-ről fel is zárkózott 5:4-re, ennél tovább azonban nem jutott, így 2001-es leszereplése után újra az első forduló jelentette számára a végállomást a párizsi Grand Slam-tornán – 12 éve Barbara Schett-től kapott ki az első meccsén a Garroson.

Venus Williams úgy járt, mint 2001-ben

Urszula Radwanska 199 perc alatt verte meg az amerikait

FRANCIA NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG, ROLAND GARROS (18 718 000 euró, salak)
FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ

Troicki (szerb)–Blake (amerikai) 6:4, 6:2, 6:2
Granollers (spanyol, 31.)–López (spanyol) 5:7, 6:2, 4:6, 6:4-nél sötétedés miatt félbeszakadt
Ferrer (spanyol, 4.)–Matosevic (ausztrál) 6:4, 6:3, 6:4
Seppi (olasz, 20.)–L. Mayer (argentin) 6:7, 6:4, 6:3, 6:7, 6:4
Llodra (francia)–Darcis (belga) 6:4, 4:6, 6:1, 6:4
Chardy (francia, 25.)–Becker (német) 6:4, 6:2, 7:5
Hájek (cseh)–Kudla (amerikai) 6:2, 5:7, 6:0, 6:4
Querrey (amerikai, 18.)–Lacko (szlovák) 6:3, 6:4, 6:4
Devvarman (indiai)–Munoz-De la Nava (spanyol) 6:3, 6:3, 7:5
Simon (francia, 15.)–Hewitt (ausztrál) 3:6, 1:6, 6:4, 6:1, 7:5