Tenisz: Murray megsiratta wimbledoni vereségét

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.07.21. 07:15
Már a hazai rendezésű olimpiára hangolódik Andy Murray, a világranglista negyedik helyén álló brit teniszező.

Murray két nappal az elveszített wimbledoni döntő után visszatért a centerpályára, hogy átgondolja az elmúlt időszak tanulságait.

„Csak ültem ott néhány percig – mondta Murray. – Kicsit elgondolkodtam a tornáról, hogy min kell változtatnom annak érdekében, hogy a londoni olimpián jobban sikerüljenek a dolgok."

A teniszező elmondta, hogy nagyon elkeserítette a döntőben elszenvedett vereség.

„Csak ültem ott néhány percig – mondta Murray. – Kicsit elgondolkodtam a tornáról, hogy min kell változtatnom annak érdekében, hogy a londoni olimpián jobban sikerüljenek a dolgok."

A teniszező elmondta, hogy nagyon elkeserítette a döntőben elszenvedett vereség.

„Sokat sírtam, főleg az elején. Nagyon szomorú voltam, de elkezdtem más dolgokkal, így az olimpiával foglalkozni, és elterelni a figyelmemet a bánatomról. A múlt helyett inkább a jövőre koncentráltam" – tette hozzá a skót sportoló.

A 25 éves Murray karrierje negyedik Grand Slam-fináléját vívta Wimbledonban, s mindannyiszor vesztesen hagyta el a pályát, háromszor ráadásul a svájci Roger Federerrel szemben, aki ezúttal is legyőzte.

Ezzel együtt is történelmet írt Murray: 1938 óta ő volt az első brit férfi teniszező, aki döntőt vívhatott a tornán.

Az ötkarikás játékokon két lehetősége is nyílik éremmel vigasztalódni: az egyes mellett párosban is indul testvére, Jamie oldalán.

Legfrissebb hírek

Tíz nehéz kérdés az olimpiák történetéből – 1. rész

Egyéb egyéni
15 órája

Mégsem Budapest rendezhette meg az 1960-as olimpiát

Népsport
20 órája

Wimbledon: az idén is semlegességi nyilatkozatot várnak el az orosz teniszezőktől

Tenisz
2025.06.15. 11:16

’s-hertogenboschi tenisztorna: Stollár Fanny döntős párosban

Tenisz
2025.06.13. 13:29

Euró-tízmilliókban mérhető profitot hozott a párizsi olimpia

Egyéb egyéni
2025.06.13. 06:39

Baboséknak a negyeddöntő jelentette a londoni végállomást

Tenisz
2025.06.12. 16:53

Hét százalékkal nő a pénzdíj Wimbledonban

Tenisz
2025.06.12. 13:53

A WADA elnöke bírálta a „doppingolimpia” szervezőit

Egyéb egyéni
2025.06.12. 12:46
Ezek is érdekelhetik