A jubiláló Williams lánynak nem okozott gondot a labdaszedő

2009.01.31. 16:05
Az Australian Open női egyesét Serena Williams nyerte meg – pályafutása során immár negyedszer. Az amerikai játékos győzelmével immár harmadszor került vissza a női tenisz-világranglista élére, hétfőtől ugyanis ő lesz a világelső. Ellenfele, Dinara Szafina a tavalyi Roland Garros után második alkalommal játszhatott döntőt Grand Slam-tornán.
A tizedik...
Fotó: Reuters

Nem állítjuk, hogy maratoni hosszúságúra nyúlt a délelőtti finálé, bár bizonyos értelemben igen. A legrövidebb Grand Slam-döntőhöz mérve szinte egész biztos: a mai 58 perces mérkőzés szinte gigászi csatának tűnik, legalábbis ahhoz képest, amit a német Steffi Graf művelt szegény Natalja Zverevával.

A fehérorosz hölgy az 1988-as French Openen még szovjet színekben versenyzett, amikor mindössze 32 perc alatt 6:0, 6:0-ra kikapott minden idők talán legkiválóbb női játékosától a Roland Garros döntőjében.

A történelem során másodszor fordult elő, hogy lenullázzanak valakit egy Grand Slam-torna döntőjében, Zvereva mindössze 13 labdamenetet nyert meg – amúgy az a döntő pályafutása csúcsát jelentette. Azt nem tudjuk, hogy Zvereva mit nyilatkozott a finálé után, viszont nagyjából hasonlót mondhatott, mint Dinara Szafina a ma 58 perc alatt elvesztett döntőt követően.

„Ma én csak labdaszedő lehettem. Serena egyszerűen túl jól játszott, nem tudtam vele mit kezdeni” – fogalmazott az orosz, aki 6:0, 6:3-ra kikapott a hétfőtől újra a világranglista élére ugró amerikaitól.

„Dinara előtt fényes jövő áll, ebben biztos vagyok. Ritka kemény ütései vannak” – dicsérte ellenfelét a tizedik Grand Slam-győzelmét arató Williams lány.

A döntő hosszát elnézve talán nem véletlen, hogy Steffi Graf volt Serena Williams példaképe: „Ő volt az ideálom. Amikor ellene játszottam, azt mondtam: »Úristen, hiszen Steffi Graf ellen játszom.«”

A mai győzelmével Serena Williams 10. Grand Slam-tornáját nyerte meg, amivel fellépett az egyéni győzelmek örökranglistájának ötödik helyére – legalábbis az Open-éra 1968-as bevezetése óta.