Újabb győztes mérkőzés: Szávayék ezúttal három szettben nyertek

2009.01.24. 08:38
A legjobb tizenhat közé jutott női párosban a Szávay Ágnes, Jelena Vesznyina kettős az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon, miután a második fordulóban három szettben búcsúztatta az Iveta Benesová, Barbora Zahlavová-Strycová cseh duót. A két órán keresztül tartó mérkőzést Szávayék 4:6, 6:4, 6:3-ra nyerték meg.
Fotó: Imago (archív)
Iveta Benesová és Barbora Zahlavová-Strycová személyében cseh párost sodort a sors Szávay Ágnesék útjába a legjobb 32 között az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon, és csak remélni lehetett, hogy a magyar lány és orosz partnere erőt merít az első fordulóban aratott szoros győzelemből.

Sajnos nehezen indult a mérkőzés a Szávay Ágnes, Jelena Vesznyina kettős szemszögéből nézve, pedig a magyar, orosz páros számított a találkozó esélyesének. Ennek ellenére kicsit „álmos” teljesítményt nyújtottak, és ennek meg is lett az következménye: Benesova és Zahlavova Stycova 6:4-re megnyerte az első szettet.

A második felvonás úgy folytatódott, ahogy az első abbamaradt, de szerencsére viszonylag hamar felébredtek Szávayék, pontosabban játszottak, 3:3-nál kiegyenlítettek, majd 6:4-re megnyerték a szettet.

A döntő harmadik játszmában szerencsére nem lett abból baj, hogy a magyar lány 2:2-nél nem tudta hozni az adogatását, és az igazán döntő pillanatban már nem remegett meg Szávay keze: ezúttal hozta adogatását, és végül 4:6, 6:4, 6:3 arányú győzelmet ünnepelhetett.

A mérkőzés statisztikái alapján is megérdemeltnek mondható Szávay Ágnesék sikere, ugyanis a kettős hibákat leszámítva minden fontos mutatóban jobban teljesítettek ellenfelüknél, és ez szerencsére az eredményen is meglátszott.

A következő fordulóban jóval erősebb ellenfél vár a magyar, orosz párosra: a Daniela Hantuchová, Szugijama Aj szlovák, japán kettős.

SZÁVAY ÁGNES NYILATKOZATA

„Végre jól és felszabadultan játszottam, bejöttek az ütések, emellett sokat javult a szervám, az egész meccsen bátran adogattam. A 13-as pályát meglátva kicsit aggasztott, hogy ott kaptam ki egyesben idén és tavaly is, de aztán – bár Vesznyina az elején kicsit a tudása alatt játszott – mindketten remekül teljesítettünk, főleg a döntő szettben. Ez a győzelem jót fog tenni az önbizalmamnak, és ha kapunk most egy pihenőnapot, akkor remélhetőleg a betegségemet is sikerül teljesen kihevernem" – nyilatkozta honlapján a világranglistán 25. magyar játékos.

AUSZTRÁL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (22 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)

NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Szávay, Vesznyina (magyar, orosz)–Benesová, Zahlavová-Stycová (cseh) 4:6, 6:4, 6:3