Gilles Müller és López csodás maratonija, 16:14-es döntő szettel

2009.01.19. 08:06
Az ausztrál nyílt teniszbajnokság magyar idő szerint hajnali mérkőzései során Szávay Ágnesen és a spanyol Feliciano Lópezen kívül továbblépett minden kiemelt, mind női, mind férfi egyesben. Simán győzött Jelena Jankovics, kicsit nehezebben Ana Ivanovics, míg Vera Zvonarjova egy játszmát szenvedett, utána meg hengerelt. A férfiaknál könnyedén jutott tovább Andy Roddick és Juan Martín del Potro, továbbá az egész torna egyik legnagyobb meccsén is túl vagyunk: Gilles Müller döntő szett 16:14-re (!) verte meg Feliciano Lópezt.
Novak Djokovics hamar letudta első meccsét a hatalmas hőségben
Fotó: Reuters

Egészen elképesztő mérkőzést hozott a spanyol Feliciano López és a luxemburgi Gilles Müller csatája az Australian Open első fordulójában: utóbbi döntő szett 16:14-re győzött 5 óra 34 perc alatt, gigászi csatában.

12 ÉV UTÁN TÉRT VISSZA AZ EGYKORI TOP 10-ES

Tizenkét év után játszott ismét Grand Slam-tornán a japán Date Krumm Kimiko, aki a kilencvenes években a női világranglista legjobb tíz helyezettje között volt. És bár kikapott három játszmában az észt Kanepitől, nem tűnt letörtnek a mérkőzés tán.

„Amikor a legjobbak között voltam, túl nagy volt rajtam a nyomás, és nem tudtam élvezni a teniszt. Mindig csak a győzelmi kényszerre gondoltam. Úgy érzem, ma nagyon jól teniszeztem, és ugyan kikaptam, de a teljesítményemmel elégedett vagyok” – nyilatkozta a női egyes mezőny legtapasztaltabb (38 éves) versenyzője.
Müller egy „sima” 6:3-mal húzta be az első játszmát, majd négy perc híján két óra alatt a másodikat is, de a 27. kiemelt spanyol 6:4, 6:4-gyel visszajött és kiegyenlített. Jöhetett a döntő játszma, amely 102 percével egymaga hosszabb volt, mint sok komplett mérkőzés az Australian Open hétfői napján: a teljesen kikészült teniszezők csatáját végül 16:14-re Müller nyerte meg, így tovább is jutott – azt nem mondhatni, hogy ne dolgozott volna meg érte…

A szerb esélyesek tökéletes napot zártak: Jelena Jankovics simán hazaküldte az osztrák Yvonne Meusbergert, Ana Ivanovics pedig kissé nehezebben, de szintén túljutott német ellenfelén. Novak Djokovics három játszmában nyert a selejtezős olasz Andrea Stoppini ellen, és különösebben nem megizzadva (ez nagy szó az iszonyú melegben…) jutott a 2. fordulóba.

Andy Roddick mindössze 10 ki nem kényszerített hibát ütve söpörte le a pályáról a svéd Björn Rehnquistet, és a jó kezdés után reménykedik a jó folytatásban is.

„26 éves vagyok, és még nem jutottam túl a zeniten; a célom, hogy megint Grand Slam-tornát nyerjek” – nyilatkozta Roddick, aki Xavier Malisse-szel játszik a 2. körben.

Könnyen jutott tovább Juan Martín del Potro, megizzadt David Ferrer, valamint a népes melbourne-i görög kolónia örömére győzött a haját levágató ciprusi Markosz Bagdatisz is. A nap hőse a hazai drukkereknél Barnard Tomic: az élete első Grand Slam-versenyén szereplő, mindössze 16 éves teniszező fantasztikusan koncentrálva három rövidítéses játszmát megnyerve jutott tovább az olasz Potito Starace ellen.

A korábbi Grand Slam-tornagyőztesek közül elbúcsúzott Carlos Moyá, akit a selejtezős orosz Jevgenyij Koroljov győzött le elég simán, így ő lehet a következő körben Roger Federer ellenfele, ha a svájci nyer Andreas Seppi ellen.