Szávay két játszmában verte ellenfelét, és a második fordulóba jutott

2008.09.23. 14:45
Nehezen indult, de a végén örülhettünk: a címvédő Szávay Ágnes két szettben, 6:4, 6:3-ra megverte a kazah Jaroszlava Svedovát a 600 000 dollár összdíjazású,Tier II-es besorolású kemény pályás pekingi tenisztornán.
A Svedova elleni mérkőzés a kötelező győzelmek kategóriájába tartozott, és Szávay sikerrel is vette az akadályt
Fotó: Action Images

Az első játszma a soltvadkerti születésű teniszezőé lett, ám kissé kalandos módon. Pedig minden úgy kezdődött, ahogy a nagykönyvben meg van írva: Szávay rögtön brékelőnyhöz jutott, és elhúzott 3:0-ra.

Ezután azonban Svedova visszavette az elveszített adogatójátékát, és a magyar versenyző hiába jutott ismét brékelőnyhöz, 5:3-nál képtelen volt hozni a szerváját.

A világranglistán 106. helyezett kazah lány viszont megtette azt a szívességet, hogy az egyenlítésért szerválva megremegett a keze, így Szávay, ha nehezen is, de megnyerte az első szettet.

Ugyanakkor tény, hogy két kettős hibát is ütött az első felvonásban, ami jelzi, a Vasas játékosának ismét gondjai vannak a korábban oly nagy fegyverének számító adogatásaival. Így történhetett meg az is, hogy 3–1-es vezetésnél semmire veszítette el a szervagémjét.

A második szettben aztán folytatódott a kissé szeszélyes küzdelem: Szávay negyven semmire is vezetett már, Svedova azonban két pontot is szerzett ezután, de végül a minap a világranglistán a 26. helyre visszacsúszó magyar teniszező örülhetett.

Eztán viszont rögtön brékelte ellenfelét, és a saját adogatását is hozta, így ismét kialakult az ominózus 3:0-s Szávay-vezetés. A magyar teniszező ezúttal nem esett korábbi hibájába, és Svedova győztes szervagémje után 4:1-re alakította az állást.

Innentől fogva szerencsére már nem kellett izgulni a 19 éves tehetségért, aki esélyt sem adott vetélytársának a szett végén, így Szávay Ágnes készülhet a második fordulóra, ahol a spanyol Anabel Medina-Garrigues lesz az ellenfele. A mérkőzésre várhatóan magyar idő szerint szerda reggel 8 órakor kerül sor.