Djokovics három szettben verte Ferrert és a fináléba jutott

2007.09.08. 21:04
Elsőként a szerb Novak Djokovics jutott a döntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokságon (US Open). A harmadik helyen kiemelt kiválóság a spanyol Ferrert búcsúztatta egy rendkívül fordulatos mérkőzésen, három játszmában, és a fináléban a Federer-Davigyenko összecsapás győztesével találkozik.
Novak Djokovics élete első Grand Slam-döntőjét játszhatja vasárnap
Reuters
Reuters

Az első szettet nagyszerűen kezdte a tizenötödik helyen kiemelt spanyol, hiszen a saját adogatását megnyerte, ráadásul úgy, hogy a szerbnek volt bréklabdája. Ferrer nem elégedett meg ennyivel és ellenfele szerváit is megnyerte, és a következő játékban ismét jól szervált és már 3:0-ra is vezetett, majd két gémmel később 4:1 volt az állás a javára.

A huszonöt éves versenyző ekkor már a zsebében érezhette az első játszmát, de ekkor Djokovics feltámadt, kétszer brékelt, saját szerváit hozta, és 6:4-re megnyerte a szettet.

A második felvonás elején a harmadik helyen kiemelt szerb vette el ellenfele adogatását, hozta a sajátját, és 2:0-ra vezetett, sőt a harmadik játékban is 30-0 volt az állás a javára, de ekkor Ferrer támadt fel, szépített, majd percek alatt 3:2-re átvette a vezetést.

A spanyol ezután közel állt egy újabb brékhez, de Djokovics összeszedte magát „behúzta” a saját szerváit, elvette ellenfeléét, sőt elhúzott 5:3-ra, és a szettet is megnyerte 6:4-re.

A harmadik játszma elején 1:1-nél aztán a szerb klasszis újra elvette Ferrer adogatását, és 3:1-re, 4:2-re, majd 5:3-ra is vezetett, ezután elvette még egyszer a spanyol adogatását, ami azt jelentette, hogy a szettet 6:3-ra megnyerte, és a fináléba jutott, ahol a Federer-Davigyenko összecsapás győztesével találkozik. Djokovics ezzel életében először jutott Grand Slam-torna döntőjébe.