James Blake és Andy Roddick is három szettben intézte el ellenfelét

2007.08.29. 09:25
Három játszmában jutott a legjobb hatvannégy közé Andy Roddick és James Blake az amerikai nyílt teniszbajnokságon. Mindkét versenyző honfitársát búcsúztatta. Az ötödik helyen kiemelt Roddick csak az első szettben, míg a hatodik helyen rangsorolt Blake az elsőben és a harmadikban szenvedett. David Nalbandian szintén három felvonás után verte meg spanyol ellenfelét.
Andy Roddick az első szettben még a labdát is nehezen emelte fel
Reuters
Reuters

Az ötödikként rangsorolt Andy Roddicknak csupán az első szettben akadtak gondjai Justin Gimelstob ellen. Ekkor mindkét játékos hozta az adogatásait, de a tie breaket a huszonnégy éves kiválóság nyerte, aki egyébként csütörtökön ünnepli 25. születésnapját.

A továbbiakban kidomborodott a két teniszező közti különbség. Roddick a meccs hátralevő részében háromszor is elvette ellenfele adogatását, mindkét szettben 6:3-ra nyert, és összességében könnyedén jutott a második fordulóba, ahol Jose Acasuso lesz az ellenfele.

Három játszmában nyert James Blake is honfitársa, Michael Russell ellen. A hatodik helyen kiemelt versenyzőt az első szettben megszorította ellenfele, hiszen a mérkőzés ezen szakasza több mint egy óráig tartott, és a két játékos közel azonos mutatókkal rendelkezett. Egyik fél sem tudta elvenni a másik adogatását, de végül a rövidítést Blake nyerte.

A második felvonásban Russell egyszer, míg Blake kétszer vette nyerte el ellenfele szervagémjét, és ennek köszönhetően a világranglista hatodik helyezettje 6:3-ra hozta ezt a játszmát.

A harmadik szettben mintha az elsőt láthattuk volna újra. Egyik félnek sem volt még csak bréklabdája sem, és a rövidítést ezúttal is Blake nyerte, és így ő került a második körbe, ahol Fabrice Santoróval meccsel majd.

David Nalbandian Ivan Navarro Pastort búcsúztatta. Az argentin az első szettben háromszor is elvehette volna ellenfele adogatását, s noha ez csak egyszer sikerült neki, ez elég is volt arra, hogy megnyerje az első játszmát.

A folytatásban is küzdött a spanyol, de a következő két felvonásban is a 24. helyen kiemelt Nalbandian egy hajszállal jobbnak bizonyult, mindkét alkalommal megnyerte a rövidítést, és a következő körbe jutott, ahol Xavier Malisse ellen mérkőzik majd.

AMERIKAI NYÍLT TENISZBAJNOKSÁG (US OPEN)

Djokovics (szerb, 3.)- Haase (holland) 6:2, 6:1, 6:3
Chela (argentin, 20.)–McClune (amerikai, szk.) 6:2, 6:1, 7:6 (7-0)
Odesnik (amerikai, szk.)-Udomchoke (thaiföldi) 6:7 (2-7), 6:3, 6:1, 3:6, 7:6 (7-2)
Pavel (román, sel.)–Meffert (német, szv.) 3:6, 6:3, 6:2, 7:5
Ljubicic (horvát, 12.)-Vliegen (belga) 6:1, 7:6 (7-1), 6:1
Ferrer (spanyol, 15.)–Mayer (német) 6:3, 6:2, 6:3
Serra (francia)–Eschauer (osztrák) 6:7, 7:6, 6:4, 6:2
X. Malisse (belga)–Pless (dán) 6:4, 6:7, 6:3, 7:5
D. Nalbandian (argentin, 24.)–Navarro Pastor (spanyol) 7:5, 7:6, 7:6