Győzelemmel rajtolt a Honvéd és az ETO, a Vasas hazai pályán kapott ki

2023.07.30. 17:20
A piros-kék mezes Vasas meglepetésre hazai vereséggel kezdte a bajnokságot (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II nyitó fordulójának délutáni programjában az ETO nyerte meg a győri városi rangadót, az újonc BVSC-Zugló tévés meccsen győzte le a Szombathelyi Haladást, a Nyíregyháza pedig a Siófokot fektette két vállra. Este pályára lépett a bajnokság két legnagyobb esélyese, a Honvéd és a Vasas is. Előbbi Csákváron egy késői góllal aratott győzelmet, míg utóbbi meglepetésre hazai pályán kapott ki a Budafoktól. A Tiszakécske izgalmas mérkőzést nyert meg Kozármislenyben, a Pécs pedig a Mosonmagyaróvárt verte meg. A játéknap egyetlen döntetlenje az Ajka–Soroksár összecsapáson született.

AZ NB II-ES IDÉNYBEHARANGOZÓNKAT ITT OLVASHATJA EL.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAPEST HONVÉD 1–2(0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,Tersztyánszky Ödön Sportközpont,1000néző.Vezette:Csonka Bence (Horváth Zoltán, Szabó Dániel)
CSÁKVÁR:Pécsi – Murka, Papucsek, Karacs, László N. – Farkas A., Mészáros D. (Major M., 62.), Szakály D. – Tamás N. (Juhász L., 76.), Nagy Z. (Simon A., 76.), Fejős (Baracskai, 85.).Vezetőedző:Tóth Balázs
HONVÉD:Dúzs – Kovács N., Szabó A., Kálnoki-Kis, Benczenleitner (Lovric, 80.) – Kocsis D. (Haragos, 41.), Adorján, Bocskay, Keresztes (Krajcsovics, 80.) – Holman (Átrok, 72.) – Kerezsi.Vezetőedző:Pinezits Máté
Gólszerző: Benczenleitner (0–1) a 4., Nagy Z. (1–1) a 47., Kerezsi (1–2) a 86. percben
Tóth Balázs:– Megilletődötten kezdtünk, és egy szerencsétlen öngóllal gyorsan hátrányba kerültünk. A második félidőben remekül játszottunk, egyenlítettünk, helyzeteink voltak, ám egy figyelmetlenség miatt mégis vereséget szenvedtünk. Egy pontra mindenképpen rászolgáltunk volna, de még a győzelmünk sem lett volna érdemtelen.
Pinezits Máté:– Viribus unitis, azaz egyesült erővel – üzenték a héten szurkolóink, Nos köszönjük a támogatásukat, a legutóbbi szezon után csodaszámba megy, hogy ilyen erőt adtak számunkra. Örülök, hogy olyan csapatot láttam ma a pályán, amely a végsőkig küzdött. Sérültjeinknek mihamarabbi felépülést kívánok.

VASAS FC–BUDAFOKI MTE 0–1(0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Illovszky Rudolf Stadion,2097néző.Vezette:Rúsz Márton (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
VASAS:Uram – Ódor (Szalai J., 77.), Szivacski, Baráth B., Deutsch L. (Girsik A., a szünetben) – Rab (Hidi M. S., a szünetben), Berecz (Sztojka, 53.),Urblík J. – Holender, Novothny, Radó (Hinora, a szünetben).Vezetőedző:Desits Szilárd
BUDAFOK:Gundel-Takács – Bíró M., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. – Csonka A. (Horgosi, 83.), Oláh B. – Kocsis B. (Pintér Á., 64.),Merényi (Vasvári, 64.), Szerető (Horváth O., 69.) – Kovács D. (Elek B., 69.).Vezetőedző:Erős Gábor
Gólszerző:Szerető (0–1) a 45. percben
Desits Szilárd:– Ha nem szakadunk meg, nem leszünk eredményesek. Az nem fér bele, hogy négy-öt ember lézeng a pályán...
Erős Gábor:– A Vasas otthonából elvinni három pontot óriási dicsőség, de természetesen szerénynek kell maradnunk.

GYIRMÓT FC GYŐR–ETO FC GYŐR 23 (02)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót,Alcufer Stadion,4578néző.Vezette:Kovács Imre (Szécsényi István, Rózsa Dávid)
GYIRMÓT FC GYŐR:Hársfalvi– Szegi V. (Lányi B., a szünetben), Hudák D., Csörgő V., Helembai – Kovács Milán, Hajdú Á. (Szőke G., 81.) – Kicsun (Madarász M., a szünetben), Soltész D., Medgyes Z. (Takács R., 60.) – Pethő B. (Adamcsek M., 60.).Vezetőedző:Csizmadia Csaba
ETO FC GYŐR:Pap E. – Vera, Keresztes K., Szépe, Csontos D. – Vingler (Kovács Márk, 79.), Anton (Riquelme, 79.), Bumba – Skvarka (Tóth R., 79.), Lacza (Diarra, 64.), Huszár M. (Kröhn, 54.).Vezetőedző:Antonio Munoz
Gólszerző: Bumba (0–1) a 31., Vingler (0–2) a 40., Bumba (0–3) az 54., Soltész D. (1–3) az 57., Adamcsek M. (2–3) a 71. percben
Csizmadia Csaba:– Az első félidőt átaludtuk, félénken játszottunk, a másodikban három nullás vendégelőny után két talált góllal visszajöttünk a mérkőzésbe, ám a végén egy sérülés miatt megfogyatkoztunk, és nem tudtunk egyenlíteni.
Antonio Munoz:– Három nullás vezetésünk után valami megváltozott, de ennyire nem lehet kiengedni. Ami viszont pozitívum, hogy ha egy góllal is, de sikerült megnyernünk ezt a jó iramú és hangulatú bajnokit.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika,Kolorcity Aréna,650nézőVezette:Berényi Tamás (Baghy Csaba, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA:Tóth B. – Szekszárdi M., Heil,Papp M. (Kotula, 83.),Süttő– Ternován (Székely, 68.), Csatári, Csilus T., Ádám F. (Pekár, 68.)– Kurdics (Gyurkó, 68.), Pinte.Vezetőedző:Csábi József
SZEGED:Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z.,Nagy Zs., Tóth B. – Palincsár (Magyar Zs., 86.), Bíró B. (Radics, 93.) – Papp Á., Gajdos, Prosser (Óvári, 71.) – Borvető (Daru. 71.).Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:Borvető (0–1) a 23. percben
Csábi József:– Működött a kidolgozott taktika, de elkövettünk egy hibát. Az utolsó harminc percre beszorítottuk ellenfelünket, és ez mindent elmond a csapat játékáról. Tanulság, hogy sokkal racionálisabban kell a jövőben futballozni.
Alekszandar Sztevanovics:– Sok volt a hiba a futballunkban, de szerencsére sikerült megszerezni a vezetést, és a második félidőben már lényegesen jobb teljesítményt nyújtott a csapat. A Kazincbarcika bátran és határozottan játszott.

FC AJKA–SOROKSÁR SC 1–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum,700néző.Vezette:Sipos Tamás (Szalai Dániel, Bertalan Dávid)
AJKA:Horváth D. – Tóth G., Jagodics B., Kenderes, Csemer – Tajthy T. (Berzsenyi, 79.), Csizmadia Z. – Gyuris (Babos, 79.), Sejben (Borsos, 64.), Rabatin (Vogyicska Bálint, 64.) – Szarka Á. (Doncsecz, 79.).Vezetőedző:Jeney Gyula
SOROKSÁR:Holczer –Kaján, Króner, Valencsik, Pintér D. – Vass Á., Németh E. (Köböl, a szünetben), Katona M. – Gálfi (Dragóner F., 83.), Lovrencsics B., Vogyicska Balázs (Dobos Á., a szünetben).Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző:Tóth G. (1–0) a 42., Kaján (1–1) a 61. percben
Jeney Gyula:– Egy csapat, a Soroksár volt az, amelyikben még igazán bíztam, hogy vagány, pesti, bátor futballt játszik majd ellenünk, de az ellenfelünk teljesen visszaállt ezen a mérkőzésen, látszott, az egy pontért jöttek. Sajnos amikor lehetőségünk adódott rá, nem döntöttünk el a meccset, hátul pedig jöttek egyéni hibák, így a vendégek egyenlíteni tudtak.
Lipcsei Péter:– Hellyel-közzel jól játszottunk, viszont az első félidő végén elkerülhető gólt kaptunk, hiszen létszámfölényben voltunk hátul. A szünet után vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, rúgtunk egy szép gólt, és ugyan igazságos döntetlen született, a végén megnyerhettük volna a meccset, de az ellenfél kapusa három bravúrt is bemutatott.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–BFC SIÓFOK 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 600 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B., Rjasko, Baki, Nagy B. – Toma, Kesztyűs (Tamás O., 80.) – Géresi (Gresó, 60.), Nagy D. (Cseh, 88.), Herjeczki (Pataki B., 80.) – Novák Cs. (Myke, 60.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
SIÓFOK:
Winter – Vágó G., Vékony, Debreceni Á. – Polényi, Major G. (Tóth T., 60.), Varjas Z., Kitl M. (Szedlár, 80.), Böndi (Nemes, 80.) – Nagy R. (László D., 60.), Dénes (Menyhárt, 77.). Asszisztensedző: Nikházi Márk
Gólszerző: Nagy D. (1–0) a 25., Géresi (2–0) az 52. percben
Tímár Krisztián:
– Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, mert az ellenfél mélyen védekezett, de türelmesek voltunk, és sok lehetőséget alakítottunk ki. Elégedetlen vagyok a helyzetkihasználással, akár nagyobb különbségű győzelmet is arathattunk volna. Ebben még fejlődnünk kell, összességében viszont jól kezdtünk, szeretnénk ezen az úton maradni.
Nikházi Márk: – Olyan csapat otthonában kezdtünk, amely ellen nem könnyű nyerni. Az első húsz perc nem volt az igazi, majd a harmincadik perc után hiába próbáltuk kihasználni a Nyíregyháza holtpontját. Általános igazság, hogy az a csapat nyer, amelyik kevesebbet hibázik. A mi hibáinkat könyörtelenül kihasználta az ellenfél.

BVSC-ZUGLÓ–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szőnyi út,700néző. Vezette: Lovas László (Aradi József, Mohos Milán)
BVSC: Kovács B. – Nagy J., Benkő-Bíró, Hidi P. (Lénárt, 63.), Király Á. – Májer, Mitrovics, Szilágyi M. (Horváth R., 77.) – Kelemen P. (Mészáros A., 68.), Balogh M. (Gergely P., 77.), Szalánszki (Vernes R., 68.). Vezetőedző: Urbán Flórián
HALADÁS: Verpecz –Bosnjak (Bolla G., 79.), Nyíri, Jagodics, Csonka B. – Szakály A. (Zvekanov, 85.), Kelemen M., Csernik (Doktorics, 85.) – Szvoboda, Rácz B. (Jancsó, 85.), Horváth R. (Lucas, 70.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző:
Vernes R. (1–0) a 82. percben
Urbán Flórián
: – Voltak fordulópontok a mérkőzésen, de nagyon kiegyenlített volt a küzdelem. A büntetőt lécre vágták, ez új erőt adott nekünk, Vernes Richárd pedig a végén belőtte, úgyhogy természetesen most nagyon boldogok vagyunk, és örülünk.
Alekszandar Jovics: – Nem vagyunk csalódottak, de ez a meccs kiegyenlített volt. Az első félidő abszolút, majd a másodikban jobban is játszottunk, kontrolláltuk a meccset, a BVSC csak kontrából volt veszélyes. Volt pár lehetőségünk, kihagytunk egy tizenegyest, majd kaptunk egy gólt, ráadásul gyermeteg hibából. Ettől függetlenül sok jó dolgot láttam ma a csapattól, előre kell tekintenünk.

PÉCSI MFC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 1000 néző. Vezette:Derdák Marcell (Huszár Balázs, Ország Péter)
PMFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Pejovics, Majnovics – Krausz, Szeles (Terbe, 63.) – Bukovics (Vas B., 80.), Gyurkits (Kártik, 86.), Harsányi (Szabó M., 63.) – Tóth-Gábor (Gera Z., 80.). Vezetőedző: Weitner Ádám
Mosonmagyaróvár: Heinrich – Deákovits, Czingráber, Deák, Horváth K. – Nagy P., Végső, Illés D. (Papp L., 76.) – Szabó B., Szalka D. (Csóka, 76.) – Korbély (Pataki, 64.). Vezetőedző: Németh Zoltán
Gólszerző
: Harsányi (1–0) a 14. percben

Weitner Ádám: – Az idény első mérkőzését kezdetben kissé túlizgultuk, ami talán érthető is. A második félidőben kiegyenlítettebb volt a játék, és megérdemelten győztünk.
Németh Zoltán: – Az első félidőben a hazaiak voltak fölényben, kicsit billegett a játék, a döntetlent a játék képe alapján megérdemeltük volna.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–TISZAKÉCSKEI LC 1–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 800 néző. Vezette: Molnár Attila (Máyer Gábor, Vörös Dániel)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke (Barkóczi, 79.), Gajág, Füredi, Turi – Nagy E. (Schuszter, 79.), Kozics – Vajda R. (Tóth Z., 66.), Rácz B. (Molnár Á., 58.), Kirchner – Horváth P. (Hegedűs M., 58.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
TISZAKÉCSKE
: Prokop – Csáki R., Fodor F., Máté Zs. – Balázs B. (Márkus, 72.), Erdei, Szekér, Kryvotsiuk (Kocsis D., 61.), Bencze M. – Zamostny (Horváth Z., 88.), Torvund (Cipf, 61.).Vezetőedző: Vas László
Gólszerző:
Zamostny (0–1) a18., Barkóczi (1–1) a 90+2., Márkus (1–2) a 90+5. percben
Aczél Zoltán:
– Az elején tíz perc alatt lerendezhettük volna a mérkőzést. Ha feljutó csapat vagyunk, talán belefért volna egy ilyen gól, amit a végén kaptunk, de egy év NB II után már nem.
Vas László: – Nehéz út elején vagyunk, rosszul kezdtünk, de kijöttünk belőle, úgyhogy pozitívum a három pont megszerzése.