Jelena Jankovics biztosan győzte le Kuznyecovát a római döntőben

2007.05.20. 19:23
Jelena Jankovics nyerte a hölgyek egymillió-háromszáznegyvenezer dollár összdíjazású római tenisszversenyét, miután a döntőben két szettben, 7:5, 6:1-re legyőzte az orosz Szvetlana Kuznyecovát.
Jelena Jankovics azt mondta, nem számított rá, hogy megnyeri a tornát
Reuters
Reuters

A 22 éves szerb hölgy elsősorban abból kovácsolt előnyt, hogy Kuznyecova hihetetlenül gyengén játszotta meg a saját adogatásait, jellemző, hogy a tíz szervagémjáből nyolcat elveszített a találkozón.

Jankovics leginkább a második játszmában teniszezett fölényben, ezt jelezte az is, hogy a meccs utolsó öt szettjét ő nyerte meg.

Ez volt a délszláv versenyző harmadik egyéni tornagyőzelme 2007-ben, salakon pedig a második az áprilisi, South Carolina-i sikerét követően.

A Rómában harmadik kiemeltként induló versenyzőnő az első felvonásban 4:2-es előnyt szerzett, de aztán két kettős hiba után Kuznyecova visszajött, és egyenlített (4:4).

Az orosz lány ezután nagyon sok hibát vétett az alapvonalról, így Jankovics a játszma végére visszaállította a két játék előnyt (7:5).

A folytatásban Kuznyecova játéka a korábbinál is jobban szétesett, valószínűleg ellenfele sebessége lephette meg, nem számított arra, hogy ennyit kell majd fel-alá szaladgálnia ezen az összecsapáson.

WTA-TORNA, INTERNAZIONALI BNL D'ITALIA, RÓMA (1 340 000 dollár, salak)