Vért izzad Marat Szafin Melbourne-ben

2007.01.17. 15:30
Nincs egyszerű dolga 2005-ös győztes Marat Szafinnak az ausztrál nemzetközi bajnokságon: az orosz klasszis az első után a második fordulóban is ötszettes, gigászi küzdelemben jutott tovább; ezúttal az izraeli Dudi Selát győzte le 6:3, 5:7, 4:6, 7:6, 6:0-ra. Kiesett a tavalyi döntős Markosz Bagdatisz, akit a francia Gaël Monfils búcsúztatott bravúros játékkal.
Marat Szafin nem csak az ütőjét vágta a földhöz, a hálóba is belerúgott egyszer. Végül sikerült legyőznie önmagát, ami nála legtöbbször azt jelenti, hogy az ellenfelét is képes térdre kényszeríteni
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki nyeri a 2007-es Australian Open férfi versenyét?

Írja be az itt látható számot!
Két pontra volt a vereségtől és a kieséstől Marat Szafin az izraeli Sela ellen Melbourne-ben, az Australian Open férfi egyesének 2. fordulójában.

A 2005-ben bajnok, tavaly sérülés miatt hiányzó moszkvai sztár a negyedik szettben kapaszkodott bele az utolsó szalmaszálba, és végül felülkerekedett.

A következő körben minden eddiginél nehezebb feladat vár rá, hiszen az az amerikai Andy Roddick áll az útjában, aki Sydneyben pár napja Roger Federert is legyőzte.

"Nagyjából két játszmán keresztül vergődtem, képtelen voltam rájönni, mit kellene csinálnom, és egyszerűen nem ment az adogatás" – tört ki a panaszáradat a 26 éves oroszból.

"Aztán jött az eső, és ez mindent megváltoztatott. Ha nem így történik, nem hiszem, hogy megnyertem volna ezt a meccset."

A 26. helyen kiemelt Szafin egyébként a szervagondjai ellenére jól kezdte a találkozót, az első szettben annak rendje és módja szerint le is "igázta" a világranglistán csak a 202. helyen álló ellenfelét.

Később azonban egyre többet hibázott, Sela pedig ebből önbizalmat merítve visszavágott. Sokat futtatta, mozgatta a robusztus testalkatú, nem a gyorsaságáról híres Szafint, és megnyerte a második, sőt a harmadik szettet is.

Következett a már említett negyedik játszma. Szafin kétszer is elnyerte Sela adogatását, de a 21 éves izraeli visszajött, egyenlített, majd 6:5-re vezetett. A moszkvai klasszis szervajátékánál, 30:30-nál eleredt az eső, és miután elállt, már egy másik Szafin volt a pályán.

A 2000-es US Open győztese kiharcolta a rövidítést, a tie-breakben 7-4-re győzött, majd a döntő szettben lesöpörte a pályáról Selát (6:0). Három óra 21 percébe került a győzelem.

Szafinnak pályafutása során ez volt a 37. ötszettes mérkőzése, ezek közül 26-ot nyert meg.

A Roddick elleni csata előtt nem az jutott eszébe, hogy két maratoni meccs után esetleg fáradt lehet majd.

"Érdekes összecsapás lesz ez mindkettőnknek – fogalmazott. – Roddick egy kicsit változtatott a korábbi stílusán, ám két ötszettes után úgy érzem, készen állok. Bemelegítettem, egyáltalán nem érzem magam fáradtnak."

Kiesett Melbourne-ben a tavalyi döntős Markosz Bagdatisz. A ciprusi, aki tavaly csak Roger Federer előtt hajtott fejet, ezúttal nem bírt a kiváló fizikai adottságokkal rendelkező Gaël Monfilsszel.

A francia játékos összességében simán intézte el a 2006-os finalistát, aki csak a harmadik játszmában volt méltó híréhez.

AUSZTRÁL NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG, MELBOURNE (15 636 EZER DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA)