Meccspontról veszített a magyar válogatott

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
Vágólapra másolva!
2005.04.22. 20:55
Címkék
Verhető ellenfélnek tűnt, de kikapott Dél-Afrikától a magyar Fed-kupa-csapat, amely egy győzelemmel és két vereséggel a csoport harmadik helyén végzett Antalyában; győzelem esetén másodikok lettek volna a lányok, bár az nem oszt, nem szoroz, mert a második hely annyit ér, mint a harmadik: továbbjutni sem lehet vele, kiesni sem.
Szávay Ágnes egyesben nyert, párosban kikapott a tegnapi játéknapon (Fotó: Czagány Balázs)
Szávay Ágnes egyesben nyert, párosban kikapott a tegnapi játéknapon (Fotó: Czagány Balázs)
Szávay Ágnes egyesben nyert, párosban kikapott a tegnapi játéknapon (Fotó: Czagány Balázs)
Szávay Ágnes egyesben nyert, párosban kikapott a tegnapi játéknapon (Fotó: Czagány Balázs)
Szávay Ágnes egyesben nyert, párosban kikapott a tegnapi játéknapon (Fotó: Czagány Balázs)
Szávay Ágnes egyesben nyert, párosban kikapott a tegnapi játéknapon (Fotó: Czagány Balázs)
Pénteken inkább azzal volt a baj, hogy a párharcot eldöntő páros utolsó szettjében 5:2-re vezetett a Németh Virág, Szávay Ágnes kettős, és innen vérzett el 7:5-re, 5:4-nél meccslabdát rontva. "Az elveszített első játszma után tizennégy gémből tizenegyet megnyertek a lányok, majd sorozatban ötöt elbuktak - no, ez az, amit még tanulniuk kell. Hogy csak az értékesített meccslabda után van vége" - utalt a pszichológiára Juhász Gábor kapitány. A mieink a luxemburgiakkal játszanak a 9-12. helyért.

FED-KUPA, EURO-AFRIKAI ZÓNA I. CSOPORT
ANTALYA, SALAK.

A-csoport: Dél-Afrika-Magyarország 2-1 (Scheepers-Szávay Ágnes 4:6, 1:6; Grandin-Németh Virág 4:6, 6:3, 6:3; Grandin, Pillay-Németh Virág, Szávay Ágnes 6:2, 1:6, 7:5), Bulgária-Észtország 3-0. Végeredmény: 1. Bulgária 6 pont, 2. Dél-Afrika 4, 3. Magyarország 2, 4. Észtország 0.

B-csoport: Hollandia-Luxemburg 3-0, Svédország-Lengyelország 2-1. Végeredmény: 1. Hollandia 6, 2. Svédország 4, 3. Luxemburg 2, 4. Lengyelország 0.

C-csoport: Dánia-Szlovénia 2-1, Szerbia-Montenegró-Nagy-Britannia 2-1. Végeredmény: 1. Szlovénia 4, 2. Szerbia-Montenegró 4, 3. Nagy-Britannia 2, 4. Dánia 2.

D-csoport: Fehéroroszország-Görögország 3-0, Izrael-Ukrajna 3-0. Végeredmény: 1. Fehéroroszország 6, 2. Izrael 4, 3. Ukrajna 2, 4. Görögország 0. A Bulgária-Hollandia és a Szlovénia-Fehéroroszország párharc győztese júliusban a Világcsoportba jutásért játszhat, az Észtország-Lengyelország és a Dánia-Görögország csata vesztese kiesik. ---- Tekintsünk előre, a hét végi első fordulós összecsapásokon is túl, elvégre a júliusi elődöntőben összejöhet az Oroszország-Egyesült Államok párharc. Az mindig pikáns, pláne, ha mindkét válogatottban a legjobbak szerepelnek - márpedig úgy fest, mindkét együttes háza táján különösen fontos az idei sorozat.

Az amerikaiaknál ütőt ragad a világelső Davenport, a Williams lányok, valamint a párosban mindig megbízható, néhány éve a leukémiát legyőző Morariu. Davenport és Serena Williams sérültet jelentett a közelmúltban, előbbi a csípőjét fájlalta, utóbbi meg a bokáját, ehhez képest mind a ketten boldogan közölték: alig várják a szombati bevetést. Davenport és a Williams lányok 1999 óta nem játszottak együtt a Fed-kupában, amit azért érdemes kiemelni, mert abban az évben megnyerték a sorozatot az amerikaiak, a fináléban az oroszokat legyőzve.

Mint említettük, erre a párharcra az idén már az elődöntőben sor kerülhet, bár az oroszoknak nem árt az óvatosság, hiszen címvédőként eleve nagyobb rajtuk a teher, nem beszélve a csapaton belüli villongásokról, amelynek folyományaként Miszkina és Sarapova összerúgta a port, vélhetően a túlzott érzékenységük miatt…

Miszkina a tavalyi döntő hevében kijelentette, nem hajlandó együtt szerepelni Sarapovával, aminek az lett a vége, hogy Tarpiscsev kapitány őt sem jelölte a hét végén harcba indulók közé (igaz, a csapatfőnök cserélhet menet közben). Szóval, nem mehetnek biztosra az oroszok Olaszországban, avagy csak rajtuk múlik, hogy lesz-e rangadó júliusban - merthogy Davenporték túljutnak a Clijsters és Henin-Hardenne nélkül felálló belgákon, az szinte biztos.


FED-KUPA
VILÁGCSOPORT I.
Negyeddöntő: Olaszország-Oroszország (Brindisi, salak); Egyesült Államok-Belgium (Delray Beach, kemény pálya); Spanyolország-Argentína (Jerez, salak); Ausztria-Franciaország (Portschach, salak)
VILÁGCSOPORT II. 1. forduló: Svájc-Szlovákia (Neuchatel, fedett, kemény pálya); Németország-Indonézia (Essen, salak); Thaiföld-Horvátország (Phuket, kemény pálya); Csehország-Japán (Prága, salak)
SZABÁLYOK. A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) döntése alapján az idén két részre osztották a 16 csapatos elitmezőnyt: a tavalyi negyeddöntősök a Világcsoport I-ben, az osztályozó győztesei a Világcsoport II-ben küzdenek egymással. A Világcsoport I-ben a nyitó kör győztesei július 9--10-én találkoznak a döntőbe kerülésért; a vesztesek is ekkor mérkőznek a Világcsoport II négy legjobbjával a bennmaradásért. A Világcsoport II nyitó körének vesztesei az alsóbb osztályból érkező válogatottakkal találkoznak a júliusi playoff keretében. ---- ATP-TORNA, OPEN SEAT GODO, BARCELONA (850 000 dollár, salak). Nyolcaddöntő: Gaudio (argentin, 2. kiemelt)-Ferrer (spanyol, 13.) 6:3, 6:4; Wawrinka (svájci)-Acasuso (argentin) 6:3, 6:4. Negyeddöntő: Ferrero (spanyol)- Gaudio 6:4, 4:6, 6:3; Davigyenko (orosz, 7.)-Mirnij (fehérorosz) 6:4, 6:4; Nadal (spanyol, 8.)-Calleri (argentin) 6:2, 3:0, fa.; R. Stepánek (cseh, 11.)-Wawrinka 3:6, 6:3, 6:2. Az elődöntő párosítása: R. Stepánek-Nadal; Davigyenko-Ferrero

ATP-TORNA, US MEN'S CLAY COURT CHAMPIONSHIPS, HOUSTON (380 000 dollár, salak). Nyolcaddöntő: Agassi (amerikai, 2.)-Calatrava (spanyol) 3:6, 6:4, 7:5; Grosjean (francia, 6.)-O. Hernandez (spanyol) 6:4, 5:7, 6:2; N. Lapentti (ecuadori)-K. Kim (amerikai) 7:6, 6:2; J. Blake (amerikai)-Dupuis (francia) 6:4, 6:1
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik