Ha nem is karnevál, de kisebb ünneplés zajlott le hétfő este a hamburgi arénában: győzelemmel mutatkozott be a népes brazil szurkolótábor előtt a háromszoros Roland Garros-bajnok Gustavo Kuerten. Messzemenő következtetéseket persze nem lehet levonni egyetlen mérkőzésből (6:2, 6:4 az argentin Juan Ignacio Chela ellen, ami azért nem ócska&), mindenesetre Guga formája több mint biztató igaz, saját bevallása szerint merítenie kellene még egy kis önbizalmat.
Gustavo Kuerten három éve megnyerte a hamburgi mestertornát – most is erre készül
Gustavo Kuerten három éve megnyerte a hamburgi mestertornát – most is erre készül
Megvan az oka. A brazilok egykori világelsője egy hete rögvest az első körben kizuhant a hasonló "kaliberű” római mestertornán, és hiszik vagy sem, de immár 22 hónapja nem tudott versenyt nyerni salakon. "Az ütéseim pont ugyanolyanok, mint egy-két éve, a baj csak az, nem mindig vagyok biztos abban, hogy oda mennek, ahová szánom. Ezért kellene végre egy jó hét, esetleg tornagyőzelem éppen itt, Hamburgban” – magyarázta a németországi viadal 2000-es győztese. Legközelebb az orosz Nyikolaj Davigyenkóval játszik, elvben nem lehet gond számára a továbbjutás, a problémás meccsek legfeljebb a nyolcaddöntőtől kezdve várnak rá. Mielőtt említenénk néhány elképesztő "feltámadást” a legutóbbi napról, álljunk meg egy szóra Rafael Nadalnál, a spanyolok legújabb sztárjelöltje ugyanis hihetetlenül ütött hétfőn.
ATP-torna, a Mesterszéria 5. állomása, Hamburg (2.45 millió dollár, salak)
Tizenhat éves még csupán, ehhez képest öt challengerversenyen jutott döntőbe az idén, miközben a legnagyobb tornákra is "felkvalizta” magát, Monte-Carlóban ráadásul az aktuális Roland Garros-király Albert Costát is megverte. Hamburgban megint selejteznie kellett, és miután túljutott a francia Paul-Henri Mathieu-n, a második körben mentorával, a nagy Carlos Moyával csaphat össze. Ami pedig a keddet illeti, a chilei Fernando González, illetve az örmény Szargisz Szargszjan óriásit alakított: a dél-amerikai játékos a harmadik szettben 2:5-ről, dupla brékhátrányt ledolgozva, útközben meccspontot hárítva gyűrte le végül a francia Olivier Mutist, míg a legújabb Keresztapa-filmbe (ha volna ilyen) akár a főszerepre is jó eséllyel pályázó, egyébként rendkívül szimpatikus örmény 1:4-ről (mellesleg ő is dupla brékhátrányból) takarította be a sorsdöntő játszmát 6:4-re az ilyen összeomlásra hajlamos szlovák Dominik Hrbaty ellen. És akkor a hölgyekről. Rómában egész délután égetett a nap, talán ennek tudható be néhány, amolyan tipikusan nőies végeredmény, amikor meg végre megszűnt a hőség, és a közönség által várva várt világelső, Serena Williams következett, az amerikai lány igencsak feledhető játékkal lombozta le a nagyérdeműt. Persze, továbbjutott, no de "egy” Koukalovát mégsem 6:4, 6:3-ra szokott elintézni – jóllehet a Budapesten is megforduló cseh remekül tartotta magát, 25 nyerő ütése több, mint imponáló, ugyanakkor a koncentráció hiányosságáról is mindent elmond a bréklabdák kihasználása (2/8). Szintén szenvedett egy sort Szeles Mónika, ő ráadásul el is veszítette az első játszmát, más kérdés, hogy a folytatásban levegőt sem hagyott a svájci Casanovának. A párosban induló Mandula Petra lapzártánk után lépett pályára az első fordulóban.