Csapatként az ausztrálok alakították a legnagyobbat a hétvégén megrendezett Davis-kupa-negyeddöntőben, hiszen a svéd válogatott otthonában arattak 50-s diadalt, ugyanakkor hiba volna, ha nem Federerrel kezdenénk összefoglalónkat. Amit ugyanis a svájci fiatalember művelt Toulouse-ban, nehéz szavakba önteni.
Marc Rosset, a svájciak szövetségi kapitánya már a pályán elkezdte az ünneplést
Marc Rosset, a svájciak szövetségi kapitánya már a pályán elkezdte az ünneplést
Jószerével egymaga verte meg a tavalyi döntős franciákat: három nap alatt háromszor lépett pályára, egyesben mindkét alkalommal játszmaveszteség nélkül győzött, és a szombati párosban (a szövetségi kapitány Marc Rosset oldalán) is csupán egy szettet vettek el az életéből – tovább is jutottak a svájciak. Ami óriási eredmény, tekintettel arra, hogy ezt megelőzően mindössze egyszer játszhattak elődöntőt (1992-ben), arról nem is beszélve, hogy Franciaországban rettenetesen nehéz kicsikarni a továbbjutást. Hacsak nincs kéznél "egy” Federer. Hősünk nem ismert könyörületet a lábsérülést szenvedő Grosjean helyét pótló Santoróval szemben, elvégre akadt olyan periódus, amikor Federer 11 gémet csinált egymás után; egyébként is csupán hármat (!) veszített, megszerezve csapatának a továbbjutást érő harmadik pontot, röpke másfél órányi játszadozás árán. Szegény Santoro már a meccs derekán sem tudta, hol van pontosan, lelkiállapotára jellemző, hogy egy ízben rossz oldalra állt oda az adogatáshoz… A tét nélküli ötödik találkozó viszont izgalmasra sikeredett, talán azért, mert Escudé és Bastl vívta: két éve ők játszották a sorsdöntő partit Svájcban, és Escudé hallatlanul nagy küzdelemben, öt játszmában nyert. Ezúttal meg a döntő szett rövidítésében.
Salerni lett a két magyar lány veszte
Két magyar lány indult a hétfôn kezdôdô, 140 ezer dollár összdíjazású estorili WTA-torna selejtezôjében, de egyikük sem jutott be a fôtáblára kerülésért rendezendô harmadik fordulóba: Czink Melinda az elsô, a tavaly párosban bajnoki címet szerzô Gubacsi Zsófia meg a második körben búcsúzott. Annyi hasonlóság azért van a két vereség között, hogy teniszezôinket az egykori junior-világelsô argentin Salerni verte meg, akinek ráadásul mindkét meccsét vasárnap kellett lejátszania. Elôbb Czinket ejtette ki több mint kétórás összecsapáson – holott a szôke magyar leány közel állt a továbbjutáshoz a második szettben, 7:5-re bukta a rövidítést, sôt a harmadikban két pontja volt a 4:4-hez, végül azonban 6:3-ra alulmaradt –, majd némi pihenés után 65 perc alatt Gubacsit is legyôzte. Az alanyi jogon fôtáblás Mandula Petra a szabadkártyával induló portugál Piedade ellen kezd.
A címvédő oroszokat, továbbá a horvátokat és a svédeket lenullázták, ami különösen az utóbbi együttes esetében meglepő, hiszen hazai pályán "sikerült” ekkorát égnie, igaz, Björkmanék az örök nemezistől, az ausztrál válogatottól kaptak ki, amely a helyszínen tartózkodó Geoff Pollard szövetségi elnök szerint "minden idők egyik, ha nem a legjobb teljesítményét nyújtotta a Davis-kupában.” Hogy mennyire nem megy a svédeknek az auszik ellen, arról csak annyit: ez volt a két nemzet kilencedik párharca a DK történetében, és az ausztrálok hetedszer triumfáltak.
Davis-kupa, Világcsoport, negyeddöntő
Franciaország–SVÁJC 2–3 Toulouse, fedett pálya, kemény borítás