Téli olimpia: kialakult a döntő párosítása a férfi hokitornán – pénteki infoközpont

CS. M.CS. M.
2022.02.17. 19:05
Az orosz hokicsapat döntőbe jutott (Fotó: Árvai Károly)
A pénteki nap során öt aranyérem talált gazdára, a férfi jégkorongozóknál pedig kialakult a döntő finn–orosz párosítása. A Chtchetinina Ioulia, Magyar Márk műkorcsolyázó párosunk is megkezdte volna szereplését, de a koronavírus közbeszólt.

XXIV. TÉLI OLIMPIA, PEKING

A MAGYAR VERSENYZŐK PÉNTEKI SZEREPLÉSE

Magyar Márk páros műkorcsolyázó február 17-én pozitív PCR-tesztet produkált Pekingben, így párjával, Chtchetinina Iouliával nem indulhatnak a műkorcsolyázók pénteki rövid programjában.

TOVÁBBI ESEMÉNYEK

Ku Aj-ling Eileen győzelmével ért véget a nők félcsődöntője síakrobatikában. A 18 éves fotómodell hölgy ezzel már a második aranyérmét és összességében a harmadik érmét szerezte meg a kínai fővárosban.

Ugyanebben a sportágban Ryan Regez győzelmével ért véget a férfi krossz döntője. A svájci versenyző honfitársát, Alex Fivát és az orosz Szergej Ridziket előzte meg.

Thomas Krol győzelmével ért véget a férfi gyorskorcsolyázók 1000 méteres száma. A holland mögött a kanadai Laurent Dubreuil közel fél másodperccel lassabban teljesítette a távot, míg a bronzérmes a norvég Haavard Lorentzen lett.

Szombatról péntekre hozták előre a női sílövők 12.5 km-es tömegrajtos versenyét, amelynek az aranyérmét a francia Justine Braisaz-Bouchet szerezte meg két norvég, Tiril Eckhoff és Marte Olsbu Röiseland előtt.

A férfiak 15 km-es tömegrajtos versenyét pedig a norvég Johannes Bö nyerte meg a svéd Martin Ponsiluoma és egy másik norvég, Vetle Sjastaad Christiansen előtt. A kisebbik Bö testvér a negyedik aranyát szerezte meg Pekingben, s ezzel ő a legeredményesebb versenyző az olimpián, míg a norvégoknak már 15 aranyérme van összességében, amivel új rekordot állítottak fel.

Kialakult a női curlingtorna és a férfi jégkorongtorna döntőjének párosítása is, előbbiben japán–brit, utóbbiban finn–orosz finálét rendeznek.

A PÉNTEKI ARANYÉRMESEK

GYORSKORCSOLYA
Férfiak, 1000 m – aranyérmes: Thomas Krol (Hollandia)

SÍAKROBATIKA
Nők, félcső – aranyérmes: Ku Aj-ling Eileen (Kína)

Férfi krossz – aranyérmes: Ryan Regez (Svájc)

SÍLÖVÉSZET
Nők, tömegrajtos verseny (12.5 km) – aranyérmes: Justine Braisaz-Bouchet (Franciaország)

Férfiak, férfi tömegrajtos verseny (15 km) – aranyérmes: Johannes Bö (Norvégia)

10.00: férfi tömegrajtos verseny (15 km), döntő

A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)