Északisí-vb: Riiber a negyedik számot is megnyerte északi összetettben

2023.03.04. 16:04
Jarl Magnus Riibernek nem volt ellenfele Planicában (Fotó: Getty Images)
A negyedik aranyát szerző Jarl Magnus Riiber nagy fölénnyel nyerte a férfi északi összetett egyéni nagysáncos versenyt szombaton a szlovéniai Planicában zajló északisí-világbajnokságon.

A 25 éves norvég – aki normálsáncon, a csapat-, valamint a vegyescsapat-versenyben is győzött Planicában – már a síugrás után is hatalmas fölénnyel vezetett, 147 méteres kísérletét ugyanis senki nem tudta megközelíteni. A 10 kilométeres sífutást 36 másodperces előnnyel kezdte, és mivel a mögötte rajtoló japán Jamamoto Rjota nem számít jó futónak, Riiber kényelmes tempója is fölényes diadalt ért.

Mögötte végül a síugrás után hatodik honfitárs, Jens Luras Oftebro végzett másodikként, míg a harmadik helyen a címvédő osztrák Johannes Lamparter zárt.

Riiber ezzel minden számban, amiben elindult, aranyérmes lett a szlovéniai vb-n, és összesen már rekordot jelentő nyolc világbajnoki címnél tart.