Téli olimpia: pozitív teszt miatt nem indulhat a magyar műkorcsolyapáros

B. D. K.B. D. K.
Vágólapra másolva!
2022.02.17. 18:43
null
A koronavírus közbeszólt… (Fotó: hunskate.hu)
Magyar Márk páros műkorcsolyázó február 17-én pozitív PCR-tesztet produkált Pekingben.

Ez azt jelenti, hogy párjával, Chtchetinina Iouliával nem tud jégre lépni a pekingi téli olimpián pénteken – közölte a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ).

Magyar Márk és Chtchetinina Ioulia, valamint edzőjük, Klimov Fedor csütörtök délután megérkezett Pekingbe a téli olimpiára, felvették a kapcsolatot a helyszínen dolgozó MOB-iroda munkatársaival és beköltöztek az olimpiai faluba. Magyar Márk repülőtéren elvégzett Covid-tesztje eredménytelen volt, ezért a faluban megismételték a vizsgálatot. Sajnos ez pozitív eredményt mutatott – írja a magyarock.hu.

Magyar Márkot az ilyen esetekre vonatkozó protokoll szerint péntek délelőtt egy izolációs hotelben helyezik el. Ezt csak két negatív teszttel hagyhatja el. Kollégáink mindent megtesznek annak érdekében, hogy Magyar Márk a lehető legkörültekintőbb eljárásban részesüljön, továbbá hogy partnere és edzője – akik közeli kontaktnak minősülnek, de negatív tesztet produkáltak – mielőbb hazautazhassanak.

 

Legfrissebb hírek

Snoop Dogg a téli olimpiáról is tudósít

Téli sportok
19 órája

Milánó 2026: a FIS október végére halasztotta a döntést az orosz sízők indulásáról

Téli sportok
2025.09.25. 12:09

Műkorcsolya: Vlasenko Aleksandr 11. a rövidprogram után Pekingben

Téli sportok
2025.09.20. 09:15

Dopping miatt módosult három sílövőszám olimpiai sorrendje

Téli sportok
2025.09.19. 18:33

Coventry: Annyira lenyűgöző, hogy kedvet kaptam a téli sportokhoz!

Egyéb egyéni
2025.09.18. 19:01

Szombaton rendezik a Havas Sportok Családi Napját

Téli sportok
2025.09.15. 12:51

A munkálatok a tervezett ütemben haladnak a milánói téli olimpiára

Téli sportok
2025.09.01. 10:35

Az orosz és fehérorosz biatlonosok nem indulhatnak a téli olimpián

Téli sportok
2025.08.31. 10:38
Ezek is érdekelhetik