Téli olimpia: Kékesi Márton nem megy biztonsági menetet

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
Vágólapra másolva!
2022.02.12. 10:00
null
Kékesi Márton nem megy biztonsági menetet (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)
Az alpesi síelő Kékesi Márton elmondása szerint nem fog biztonsági menetet menni a pekingi olimpia vasárnapi óriás-műlesikló számában – írja az MTI.


A DVTK versenyzője – aki Tóth Zitával együtt vitte a magyar zászlót a múlt pénteki megnyitón – egy nappal a rajt előtt az MTI-nek elmondta, hogy már sikerült megszoknia a pályát, a havat, a körülményeket, ezért is bizakodó.

„A 61-es számmal fogok versenyezni, és elsődleges célom, hogy a rajtszámnál jobb helyen legyek az első futam után, aztán a másodikban ezt tovább javítsam. Szombat délelőtt volt egy szabad síelésem, és úgy érzem, abszolút nem nehéz a pálya. Jöttem már le ennél nehezebben is. Remélem, az élmezőnyhöz képest így is kisebb lesz a különbség, mintha nehezebb pályát kellene mennünk” – mondta Kékesi, aki négy éve Pjongcsangban ebben a számban a 42. volt.

„Az első futamra ugyan még nem fogom elengedni a lécet, azaz a legjobbakhoz képest körülbelül fél méterrel nagyobb íveket megyek majd, de nem szeretnék biztonsági menetet menni” – tette hozzá.

Kékesi jelezte azt is, hogy a szerdai műlesiklás jobban fekszik majd neki, ugyanis szlalomban jobb, mint óriás-műlesiklásban.

„Nagyon sokan szurkolnak nekem, ez motivál, erőt ad” – fogalmazott.

A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)

Legfrissebb hírek

„Meg fogjuk védeni sportolóink jogait” – a CAS-hoz fordul az Orosz Szánkószövetség

Egyéb egyéni
17 órája

Két és fél hétre leáll az NHL az olimpia miatt

Amerikai sportok
2025.07.16. 21:50

Milánó 2026: bemutatták az érmeket

Téli sportok
2025.07.15. 20:01

Milánó 2026: megszületett a végleges megállapodás az NHL-játékosok szerepléséről

Jégkorong
2025.07.02. 19:14

Milánó 2026: a NOB szeptemberben határozhat az oroszok részvételéről

Egyéb egyéni
2025.06.26. 17:54

Nem indulhatnak orosz szánkósok a 2026-os téli olimpián

Téli sportok
2025.06.18. 18:17

Jégkorong: igazi sztárparádé várható az olimpián

Jégkorong
2025.06.17. 15:08

Milánó 2026: érvényben marad az orosz hokiválogatott kizárása

Egyéb egyéni
2025.05.27. 15:05
Ezek is érdekelhetik