Alpesisí-vk: ismét halasztani kellett, de nem a koronavírus miatt

Már Zubcic szombati sikerét is óriási havazás kísérte (Fotó: AFP)
Az időjárás miatt hétfőre halasztották a férfi alpesi síelők világkupa-sorozatának vasárnapra tervezett óriás-műlesikló versenyét az olaszországi Santa Caterina Valfurvában – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.
Nagy mennyiségű hó esett le, aminek következtében a nemzetközi szövetség (FIS) közlése szerint „a versenyzők biztonsága nem garantálható". Az időjárási előrejelzéseknek köszönhetően a hétfőt már eleve tartaléknapnak jelölték meg. Hozzátették: a kezdési időpontok nem változtak, az első futam 10, a második 13 órakor kezdődik – írta meg az MTI.
A hírügynökség beszámolójában felidézte, szombaton, sűrű hóesésben szintén óriás-műlesiklást rendeztek a pályán, amelyen a horvát Filip Zubcic bizonyult legjobbnak.
Hasonló okok miatt korábban a nők szombati és vasárnapi vk-versenyét is törölni kellett St. Moritzban – tette hozzá a Magyar Távirati Iroda.
Legfrissebb hírek

Alpesisí-vk: Shiffrin újabb rekordokat dönthet
Téli sportok
2025.10.24. 15:57

Milánó 2026: még nincs kész az olimpiai falu
Téli sportok
2025.10.09. 11:17

Szombaton rendezik a Havas Sportok Családi Napját
Téli sportok
2025.09.15. 12:51

Milánó 2026: bemutatták az érmeket
Téli sportok
2025.07.15. 20:01

Vége a bőséges éveknek – Moncz Attila publicisztikája
Téli sportok
2025.03.20. 22:48
Ezek is érdekelhetik


