Phjongcshang 2018: bajban a műkorcsolya női címvédője

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2017.08.28. 10:15
Edzője szerint a műkorcsolyázó Agyelina Szotnyikova sérülés miatt nem tudja megvédeni olimpiai bajnoki címét februárban a dél-koreai Phjongcshangban.

„Agyelina Szotnyikova sérülés miatt nem tud versenyezni a szezonban” – mondta az orosz versenyző edzője, Jevgenyij Pljuscsenko.

A kétszeres olimpiai és háromszoros világbajnok műkorcsolyázóból lett szakember hozzátette: hiába remélték, hogy a sérülés rendbe jön, az továbbra is problémákat okoz. Szotnyikova nem tud teljes intenzitással edzeni, ilyen állapotban pedig – a tréner szerint – hiba lenne, ha versenyezne. Pljuscsenko hangsúlyozta: mindez nem jelenti a 21 éves Szotnyikova pályafutásának a végét.

Az orosz műkorcsolyázó három éve, Szocsiban nagy meglepetésre nyert a téli olimpián, de a kűrök pontozása, a döntőben tapasztalt bíráskodás miatt Dél-Korea olimpiai bizottsága az ország korcsolyázószövetségével közösen fellebbezést nyújtott be, amit a nemzetközi szövetség később elutasított.

Szotnyikova a 2010-ben Vancouverben olimpiai aranyérmes dél-koreai Kim Ju Na elől kaparintotta meg a győzelmet úgy, hogy a rövid program után még az ázsiai vezetett, ám annak ellenére nem tudta megőrizni a pozícióját, hogy hibátlan kűrt ment.

Legfrissebb hírek

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 22. rész: Kozák Danuta

Egyéb egyéni
16 órája

Együtt ünnepeltek a sydney-i olimpia hősei

Egyéb egyéni
2025.10.01. 21:32

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 21. rész: Hosszú Katinka

Úszás
2025.09.30. 17:11

Golovin Vlagyimir lezárta a Szöllösi-Schatzl-kérdést: „Én nem értettem félre semmit”

Kézilabda
2025.09.30. 13:41

Snoop Dogg a téli olimpiáról is tudósít

Téli sportok
2025.09.29. 14:18

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 20. rész: Gyurta Dániel

Úszás
2025.09.28. 17:09

Milánó 2026: a FIS október végére halasztotta a döntést az orosz sízők indulásáról

Téli sportok
2025.09.25. 12:09

Madrid pályázna a 2040-es olimpia megrendezésére

Egyéb egyéni
2025.09.23. 19:31
Ezek is érdekelhetik