Görbe estén egyesült a manchesteri aranygeneráció

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.07.09. 13:31
null
Az „arany ördögök” megindultak az éjszakába (Fotó: Daily Mail)
Bár zöld gyepszőnyeg, futball-labda, stoplis cipők és nézők tízezrei nélkül, de egy önfeledt, baráti estére ismét összeállt a Manchester United történetének legsikeresebb generációja: a David Beckham, Paul Scholes, Ryan Giggs, Phil Neville, Gary Neville és Nicky Butt nevével fémjelzett 1992-es korosztály.

A hat MU-legendának volt miről, és volt mit megbeszélnie hétfői találkozójuk célpontjául szolgáló Artisan manchesteri étteremben, hiszen teljes létszámban hosszú ideje nem találkoztak, első Old Traffordon aláírt profi szerződésük óta pedig már 22 év is eltelt.

Már nagyon fiatalon a Manchester United kötelékébe kerültek, 14 éves koruktól fogva Sir Alex Ferguson menedzser őrző szárnyai alatt pallérozódtak, míg korosztályos sikereiket követően el nem indították a „vörös ördögöket” immáron húsz éve tartó angliai dominanciájuk trófeákkal kikövezett útján.

Az összhang a régi (Fotó: Daily Mail)
Az összhang a régi (Fotó: Daily Mail)

A nagy hatosból a 2000-es évek elején először David Beckham köszönt el, az angol válogatott korábbi csapatkapitánya a Real Madrid kedvéért igazolt el Manchesterből. Egy évvel később Nicky Butt a Newcastle-hoz igazolt, Phil Neville 2005-ben az Evertonhoz távozott, ahonnan idén nyáron David Moyes edzői stábjának tagjaként térhet vissza a Unitedhez. Gary Neville 2011-ben vonult vissza Manchesterből, Paul Scholes és Ryan Giggs pedig még Ferguson utolsó idényben is a hússzoros angol bajnokcsapatot erősítette.

Az 1992-ben korosztályos bajnoki címet nyerő generáció (Fotó: Daily Mail)
Az 1992-ben korosztályos bajnoki címet nyerő generáció (Fotó: Daily Mail)
Gary Neville 2011-es visszavonulásakor is összejöttek, a sorrendre is ügyeltek (Fotó: Daily Mail)
Gary Neville 2011-es visszavonulásakor is összejöttek, a sorrendre is ügyeltek (Fotó: Daily Mail)
Legfrissebb hírek

Így reagált Kerkez Milos a PL-álomcsapatba kerülésre

Angol labdarúgás
6 perce

Bajban az Arsenal? Havertz hosszú időre kidőlt – sajtóhír

Angol labdarúgás
50 perce

„Sosem tettünk ilyen ígéretet” – a Newcastle nem engedi el Isakot a Liverpoolhoz

Angol labdarúgás
6 órája

Isak közleményt adott ki, szerinte a változás mindenki érdeke

Angol labdarúgás
17 órája

Kerkez Milos is bekerült az előző idény PL-csapatába a játékosok szavazatai alapján

Angol labdarúgás
17 órája

Szavazás: Ön szerint tizenegyest kellett adni a Leedsnek Tarkowski kezezése miatt?

Angol labdarúgás
Tegnap, 15:07

Arne Slot elmondta, miért cserélte le Kerkezt

Angol labdarúgás
2025.08.18. 11:25

Amorim az Arsenal elleni vereség után: Bizonyítottuk, hogy bárkit le tudunk győzni...

Angol labdarúgás
2025.08.18. 08:13
Ezek is érdekelhetik