A verseny megszervezésének az ötlete, Kelemen István bajai grafikus karikaturistától származik, aki a következőket mondta:
„A karikatúra műfaja az egész világon hódít. Ráadásul a miénk egy rendkívül összetartó művészréteg: elég egyetlen e-mailben felhívni a figyelmet, vagy szakmai portálokon meghirdetni egy ilyen versenyt, és máris jönnek a pályamunkák Kubától, Oroszországon és Malajzián át egészen Izraelig."
„Ebben a versenyben alaposan megnehezítette a művészek dolgát, hogy meglehetősen kötött volt a téma – vélekedett a zsűri elnöke, az egyik legismertebb magyar karikatursita, Marabu, azaz Szabó László Róbert. – Hiszen a művek készítőinek legalább egy kicsit járatosnak kellett lenniük ennek a remek sportnak a világában is. Az is ezzel magyarázható, hogy a portré kategóriában kicsit kevesebb pályamű érkezett. Ebben egyébként a magyarok vitték a prímet. Az úgynevezett geg karikatúrák tárgyköre azonban sokaknak megmozgatta a fantáziáját."
A kevésbé sikerült munkák egyik Achillesz-sarka a sportági sablonok felsorakoztatása volt: így például a jégpályán a meccs közben léket vágó és horgászó játékosok, vagy a hokisok felszerelését lovagi páncélra cserélő munkák is rendre előkerültek.
„Mindent egybevetve azonban, nagyszerű versenyt vívtak a karikaturisták, amivel a nézők nyerték a legtöbbet, mert a legjobb művek, a világbajnokság ideje alatt megrendezésre kerülő hoki kiállításon kerülnek a közönség elé."