Banánnal dobálták Bale-t az Arsenal-drukkerek

Vágólapra másolva!
2013.03.04. 10:14
null
Gareth Bale csak a meccsre koncentrált (Fotó: Daily Mail)
Rasszista indíték nélkül is lehet banánnal dobálózni egy labdarúgó-mérkőzésen, ezt az Arsenal drukkerei bizonyították be a Tottenham elleni, vasárnap délután rendezett észak-londoni derbin. Az „ágyúsok” szurkolói egy első félidei szögletrúgás előtt hajították Gareth Bale felé a banánt, amelyet a közelben álló partjelző tüntetett el a pályáról. A bombaformában futballozó walesi támadó a Spurs első gólját lőtte a 2–1-re megnyert mérkőzésen.
Gareth Bale csak a meccsre koncentrált (Fotó: Daily Mail)
Gareth Bale csak a meccsre koncentrált (Fotó: Daily Mail)

Nem ez volt az egyetlen unszimpatikus megnyilvánulás az Arsenal szurkolóitól, akik az évek óta majomnak csúfolt Bale mellett klubjuk korábbi játékosát, Emanuel Adebayort is megtalálták a a lelátóról. A csatárt egy 2010-es Afrikai Nemzetek Kupáján történt tragikus eseményre, a togói válogatott csapatbusza ellen intézett fegyveres támadásra emlékeztették a legkevésbé sem burkolt formában, „Téged kellett volna lelőni Angolában!” – zengett a vendégszurkolók szektorából.

Persze egy ilyen meccsen a rivális csapat drukkereit sem kellett félteni, a dobálózók azonban a pályán látottakkal fizettek meg viselkedésükért: Gareth Bale és Aaron Lennon góljaival az első félidőben a Tottenham két perc alatt kétgólos előnybe került, amelyre a második félidőben a vendégcsapat csak Per Mertesacker fejes góljával tudott válaszolni, így két, 5–2-re elveszített derbi után ezúttal a Tottenham győzedelmeskedett a feszültségektől és indulatoktól sosem mentes párharcban.

Legfrissebb hírek

„Ez a szuperereje” – Mikel Arteta a duplázó Viktor Gyökerest dicsérte

Angol labdarúgás
2025.08.24. 10:01

Gyökeres megszerezte első góljait az Arsenalban, a Leeds egy ötöst kapott az Emiratesben

Angol labdarúgás
2025.08.23. 20:27

Eberechi Eze az Arsenalban folytatja – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.08.23. 18:14

Bajban az Arsenal? Havertz hosszú időre kidőlt – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.08.20. 14:34

Amorim az Arsenal elleni vereség után: Bizonyítottuk, hogy bárkit le tudunk győzni...

Angol labdarúgás
2025.08.18. 08:13

Milliárdok és milliók, sztárok a lelátón és a kispadon: így rajtolnak a PL-csapatok

Angol labdarúgás
2025.08.15. 17:43

Végre jó úton jár az MU? Íme, a Premier League legizgalmasabb csapatai – ÖTÖS LISTA

Angol labdarúgás
2025.08.15. 13:02

Megvan Gyökeres első gólja, az Arsenal sima győzelemmel hangolt a PL-re

Angol labdarúgás
2025.08.09. 20:06
Ezek is érdekelhetik