Felállt kétgólos hátrányból, és továbbjutott a Real Madrid!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.01.19. 20:55
Fotó: AFP
A Real Madrid kétgólos hátrányból felállt a Villarreal otthonában, így továbbjutott a legjobb nyolc csapat közé a spanyol Király-kupában.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Villarreal–Real Madrid 2–3 (2–0)
Villarreal,
La Cerámica. Vezette: Gil Manzano
Villarreal:
F. Jörgensen – Foyth (Mandi, 52.), Pau Torres, Albiol (J. Cuenca, a szünetben), Alberto Moreno – Capoue, Parejo, Baena – Chukwueze, Pino (José Luis Moreno, 68.), Gerard Moreno. Vezetőedző: Quique Setién
Real Madrid:
Courtois – Nacho, Éder Militao, Rüdiger, F. Mendy – Kroos (Ceballos, 57.), Camavinga, Valverde – Rodrygo (Asensio, 57.), Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző:
Capoue (4.), Chukwueze (42.), ill. Vinícius Júnior (57.), Éder Militao (69.), Ceballos (86.)

Kínos kudarc érte a Real Madridot a spanyol Szuperkupában az FC Barcelona ellen, de nem volt idő szomorkodni, a légi út után a Villarreal várt a madridi csapatra, a spanyol Király-kupában.

Abban bíztak a realosok, a „Copánvágást” nem követi újabb, de hamar, 3 perc és 15 másodpercnyi játék után megszerezte a vezetést a sokkal motiváltabban, összeszedettebben játszó házigazda; a 34 éves védekező középpályás, Étienne Capoue a harmadik gólját jegyezte már a sorozatban ebben az idényben.

Két kihagyott helyzet után ismét betlizett a Real, Gerard Moreno zseniális passzát a léc alá vágta az ötös elől Samuel Chukwueze.

Ancelotti a második gól után (Fotó: AFP)

Azonban a második félidőre elfáradtak a hazaiak, Raúl Albiol, Juan Foyth és Yéremy Pino is lesérült, a Real pedig szárnyakat kapott a Dani Ceballos, Marco Asensio páros beállásától, mindketten főszereplői voltak Vinícius Júnior, illetve Éder Militao góljainak, majd a hajrában ők ketten hozták össze a győztes találatot.

Feltámadt a második félidőben a Real, ez továbbjutást ért, és visszaadhatja az önbizalmukat.

Korábban
Ceuta (III.)–Barcelona 0–5 (Raphinha 41., Lewandowski 50., 90., Fati 70., Kessié 77.)
Real Betis–Osasuna 2–2 (W. Carvalho 62., Sabaly 104., ill. David García 90+2., Rubén García 106.) – 11-esekkel 2–4
Levante (II.)–Atlético Madrid 0–2 (Álvaro Morata 54., M. Llorente 90+1.)

Sporting Gijon (II.)–Valencia0–4 (Cavani 10., 39., Kluivert 21., Samuel Lino 68.)
Athletic Bilbao–Espanyol 1–0 (De Marcos 27.)

A hat nagy spanyol futballklub, a Real, a Barca, az Atlético, az Athletic, a Valencia és Sevilla először jutott be együtt a kupa negyeddöntőjébe.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Megindul Vinícius, a 16-os előtt felrúgja őt Dani Parejo. A Real nevelése és volt játékosa.

90+4. perc Antonio Rüdiger fellöki Baenát, sárga lap. Pepe ősi katalán és valenciai átkokat szór a játékvezetőre.

90+1. perc Chukwueze balról ballal becsúszva középre adna, de becsúszva ment Militao, a korner után a 16-os elől jócskán a léc fölé lő Morales.

Öt perc a ráadás.

90. perc Vinícius Júnior kap sárga lapot, labdaelrúgásért.

89. perc Vinícius remek passzát Benzema ballal hétről a kapusba rúgja, de les.

88. perc Pau Torres fellöki a felezőnél Asensiót, sárga lap.

87. perc Pepe Reina piros lapot kapott a jelek szerint. Setien elküldi őt az öltözőbe. Nem, nem kapott pirosat, de a mestere jobbnak látta ezt megakadályozni...

86. PERC ELDŐLT? DANI CEBALLOS jobbal a bal alsóba lő! Vinícius indította a jobb szélen Asensiót, aki éles szögből jobbal visszagurít, Ceballos 16-ról jobbal okosan a bal alsóba lő. Nem nagy erővel, de nagyon pontosan.

85. perc Alejandro Baenának sárga lap Ceballos felrúgásáért.

85. perc Az ötös bal sarkán Militao hatalmasat lök G. Morenón, tovább.

84. perc Camavinga odalép Capouének, ő sérül bele. Folytatja.

82. perc Camavinga passzát Ceballos jobbal 24-ről jócskán a léc fölé rúgja.

80. perc Pepe Reina kap sárga lapot reklamálásért, a kispadról.

77. perc Asensio balról ballal éles szögből kapura lő, vetődve véd Jörgensen.

76. perc Camavinga! Az ötös bal sarka elől estében ballal a bal alsó mellé nyesi a labdát.

73. perc Chukwueze passzát Baena rúgja a kapushoz a 16-os előteréből.

72. perc Federico Valverde odarúg Baenának, sárga lap.

69. PERC EGYENLŐ! Asensio ad az ötösre szépen balról, Benzema a jobb alsóba fejelné a labdát, Jörgensen vetődve nagyot véd, de ÉDER MILITAÓÉ a labda, aki ballal leveszi azt, jobbal meg egy lépésről a jobb alsóba lő, a kapus és Cuenca közül. 2–2!

68. perc Asensio ballal a bal alsóba rúgná a Capoue által összehozott szabadrúgást, 21 méterről, Jörgensen balra elvetődve fogja a labdát.

68. perc Pino elfáradt, José Luis Morales váltja. Nem, nem elfáradt, sérülés. Szélsőcsere.

63. perc
Jörgensen ismét viharban, eltolja a labdát balra az ötösön, a bevetődő Vinícius kapura lő, a vetődő kapusról a bal sarok mellé száll a labda... Nem sokkal.

62. perc Benzema 13-ról a léc fölé lő, de les.

57. PERC SZÉPÍT A REAL, Capoue rossz indítását lefüleli Camavinga, majd gyors támadás, a végén Ceballos passzát VINÍCIUS JÚNIOR jobbal a bal alsóba rúgja kissé balról, hét méterről, Mandi és Torres közül. 2–1!

57. perc Dani Ceballos Kroost, Marco Asensio Rodrygót váltja.

55. perc Kroos emel balról szépen Benzema elé, de jól jön ki Jörgensen a kapujából.

53. perc Capoue passzéval megindul Chukwueze, odalép neki a 16-os előtt Militao, ápolás.

52. perc Aissza Mandi áll be.

51. perc Foyth a földön, csere lesz. Nem lesz foythatás.

Albiol annak idején 118 meccset játszott a Realban. Két gólt szerzett.

Cuenca 23 éves, Barca-nevelés, válogatott kerettag.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Jorge Cuenca be, Albiol le, csere posztra.

Forrás: Weltfussball

Chukwueze: 27 meccs az idényben, 15 kanadai ponttal.

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Parejo bal oldali kornerét 12-ről a kapu mögé fejeli Torres nagy ívben.

45+2. perc Moreno ballal a jobb felsőbe lőne, de Courtois elképesztően nagyot véd!

45. perc Moreno passzát rosszul veszi le a 16-os előtt Chukwueze.

Három perc a ráadás.

Nem lennénk most Ancelotti szemöldöke.

És tényleg, az akció elején lesről indul Chukwueze? Nem.

Hosszasan elemez a VAR. VARni kell, a mai futball már csak ilyen...

El Submarino se va con ventaja a los vestuarios gracias al gol de Capoue y este de @chukwueze_8.

@VillarrealCF | 2-0 | @realmadrid

43. PERC ZSENIÁLIS GÓLPASSZ, Moreno Pinóval játszik össze, ballal a 16-osról parádésan emel SAMUEL CHUKWUEZE elé, aki ballal nyolról felvarrja a labdát a léc alá, középre. 2–0!

39. perc Pino bohócot csinál a Real-védelemből, a passzát az ötös bal sarka elől rosszul lövi kapura Baena, Pino harcol a lecsorgóért az ötös előtt, Nacho odalép neki. Rüdiger a gólvonal elől éppen az ötös előterében álló Pinóhoz mentett.

36. perc Eduardo Camavinga kap sárgát a meginduló Capoue felrúgásáért.

36. perc ZICCCER, Vinícius a bal szélről okosan gurít vissza Rodrygónak, aki nyolcról jobbal gyatrán a gólvonal előtt álló Torresbe lő.

34. perc Helyzet, Vinícius megindul a jobb szélen most, Mendy elé passzol, aki jobbal 16-ról ölön találja a kapust a labdával.

A legtöbb gól a spanyol kupában:
1500 Barcelona
1380 Real Madrid
1230 Athletic Bilbao
1121 Valencia
1005 Atlético

31. perc Capoue passzát nem lövi el 14-ről Pino, jobbra cselez, szélesen, de Baena elé csorog a labda, aki jobbal tízről a letérdelő Nachóba lő. Chukwueze lendületben, de szereli az ötös bal sarkán a keresztező Militao.

31. perc Jörgensen sokat vár egy hazaadás után, majd jobbal a rárontó Viníciusba lő, a labda bal alsó sarok mellé pattan, jócskán. Megúszta a kapus.

30. perc Rüdiger nem bír Chukwuezével, Moreno Capoue elé emel, aki a 16-os előtt nem találja el jól a labdát.

A felek legutóbbi öt egymás elleni találkozójából három döntetlenre végződött. A legutóbbi meccseiken viszonylag kevés gól született, az utolsó ötön átlagban 1.6.

24. perc Benzema passzával Vinícius az ötös előtt, de szereli keményen a visszafutó Foyth, tovább, Nacho meg nagyot rúg a jobb szélen a rutinos Morenóba.

22. perc Moreno beadása a kapusé, Parejo 25-ről a jobb sarok mellé lő, de korner. Vinícius reklamál, Baena keményen, de szabályosan szerelte.

18. perc Pino balra passzol Morenónak, az ő beadása rossz. Az előbb Rüdiger, most Militao lépett oda az emberének.

17. perc Moreno indítja a bal oldalon Capouét, aki ballal okosan laposan visszafelé passzol, Pino jobbal 13-ról, kissé balról jócskán a jobb sarok mellé lő.

15. perc A pályán bemutató rossz játékvezetői ítéletekből.

10. perc Militao rossz passza után Moreno megindulna, Rüdiger irgalmatlanul felrúgja őt a felezőnél, tovább. Kontra, Vinícius megindul, Mendy önzetlenül középre passzol, Valverde tízről jobbal a bal felső fölé lő!

Capoue: 21 meccs 34 évesen, 5 kanadai ponttal. Nem rossz idény a szűrőtől. A kupában 4 meccs, 3 gól, 1 gólpassza, 110 perc alatt.

8. perc Camavinga szereli utolsó realos mezőnyjátékosként a Capoue passzával kilépő Chukwuezét.

8. perc Étienne Capoue kap sárgát Vinícius ellökéséért.

5. perc Mendy kirúgja az ötös elől Foyth beadását, Rodrygo beadását a másik oldalon Albiol tisztázza.

GÓLVIDEÓ ITT!

4. PERC VEZETNEK A HAZAIAK, ÉTIENNE CAPOUE lába elsül, a jobb felső sarokba bombázza a labdát az ötös jobb sarka és Militao mellől, miután combbal levette a harcias Moreno passzát. 1–0!

3. perc Jobban kezdenek a hazaiak, frissebbek, motiváltabbak.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta sárgában, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg! 47 mérkőzés, 5 villarrealos és 26 realos sikerrel, 45, ill. 92 rúgott góllal.