Lamine Yamal: Lehetetlen, hogy a Real Madridhoz igazoljak

T. Z.T. Z.
Vágólapra másolva!
2025.06.03. 09:57
null
Lamine Yamal a franciák ellen is főszereplő lehet a Nemzetek Ligájában (Fotó: Getty Images)
Hosszabb interjút adott Lamine Yamal a Cadena Cope-nak a spanyol labdarúgó-válogatott Franciaország elleni csütörtöki Nemzetek Ligája-összecsapása előtt. A még mindig csak 17 éves klasszis több aktuális témát érintett: például az Aranylabdát, szerződésének meghosszabbítását, az idény során győztesen megvívott négy el Clásicót, a Real Madridot, és a céljairól is elmondta a véleményét az interjúban.

Mint Lamine Yamal megfogalmazta, jelenleg csak a játékra összpontosít, az Aranylabda egyelőre csak másodlagos fontosságú számára: „Nem az Aranylabda megnyerésén gondolkodom. Most arra összpontosítok, hogy jól játsszak és jól érezzem magam” – kezdte a Cadena Cope-nak adott interjúját az FC Barcelona tinisztárja.

A nagyszerű formában lévő támadó teljesen kizárta annak a lehetőségét, hogy a jövőben a Real Madridban futballozzon, az abszurd felvetésre nyersen csak ennyit mondott: „Nem, ez teljesen lehetetlen.” 

Majd szerződésének meghosszabbításáról is elmondta a véleményét: „Számomra az a fontos, hogy az emberek arról beszéljenek, amit a pályán csinálok, ne pedig arról, amit azon kívül. Gyorsan meg akartam oldani ezt a problémát, nem voltak kétségeim afelől, hogy mit akarok tenni; bármikor megtehettem, amikor mindkét félnek megfelelt. Megoldottam, úgyhogy mostantól csak a futballra koncentrálhatok.”

A Real Madriddal való rivalizálást egyedi módon közelítette meg: „Fejlődünk, de hinnünk kell magunkban, hogy mi vagyunk a legjobbak. Amikor a Real Madrid kikapott az Arsenaltól, az emberek azt hitték, hogy meg tudják fordítani a párharcot. Viszont amikor mi döntetlent játszottunk az Interrel, csak annyi volt a gondolat, hogy majd meglátjuk, mi történik a visszavágón. Ezen kell változtatni, mert minden más megvan, nagyon jó csapatunk van, ez az egyetlen dolog szükséges még.”

Arra a kérdésre, hogy Bajnokok Ligáját vagy világbajnokságot szeretne inkább nyerni, Yamal nagyon határozottan rávágta: „Nem tudok választani. Mivel mind a kettőben részt veszek, ezért mind a kettőt meg is fogom nyerni.”

A csütörtöki Nemzetek Ligája-elődöntőre áttérve Yamal arról beszélt, hogy a találkozó akár az Aranylabdáról is dönthet, tekintve, hogy a franciáknál pályára lép a díj másik nagy esélyese, a Paris Saint-Germainnel idén csúcsformában futballozó Ousmane Dembélé. Szavai szerint biztos benne, hogy megnyerik a franciák elleni találkozót, de történjen bármi, a díjat annak adná, aki az idényben a jobb teljesítményt nyújtotta, s lehetőség szerint megtartaná magának.

Az FC Barcelona klasszisa később a Cadena SER vendége is volt, ahol ismét beszélt néhány fontos kérdésről. Elsőként például arról a titokzatos „19,3”-as bejegyzésről, amit a napokban édesapja posztolt a közösségi médiában. „Ez azért volt, mert apukám az aláírás előtt viccelődött az elnökkel. De ennek semmi köze nem volt a Barcához vagy ilyesmihez.”

Yamal továbbá leszögezte azt is, hogy ebben az idényben bár négyszer is legyőzték az ősi riválist, az még nem egyenértékű egy újabb kupával: „Négy meccset megnyerni a Real Madrid ellen még nem ér egy újabb címet” – fogalmazott.

 

Legfrissebb hírek

Kölcsönadta Yaakobishvili Áront a Barcelona – hivatalos

Légiósok
Tegnap, 12:47

Fiatal svéd szélsőt igazolt a Barcelona – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.07.14. 12:59

Kis növésű embereket hívott a születésnapjára, jogvédők perlik Yamalt

Spanyol labdarúgás
2025.07.14. 11:49

Aggasztó Lamine Yamal pályán kívüli viselkedése

Spanyol labdarúgás
2025.07.13. 11:52

Szczesny: Nálam Pedri kapná az Aranylabdát

Spanyol labdarúgás
2025.07.11. 13:22

Kölcsönben folytathatja a Barcelona magyar kapusa – sajtóhír

Légiósok
2025.07.09. 09:42

Jön a Williams utáni és a Williams helyetti korszak Barcelonában

Spanyol labdarúgás
2025.07.07. 18:31

Búcsú: befejezte pályafutását Ivan Rakitic

Minden más foci
2025.07.07. 13:10
Ezek is érdekelhetik