Hatból hat! A Barcelona idegenben kiütötte a Villarrealt

R. P.R. P.
2024.09.22. 20:37
Robert Lewandowski két gólt szerzett, a Barcelona kiütéssel győzött (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában a Barcelona 5–1-es győzelmet aratott a Villarreal otthonában, ezzel hat győzelemmel, tehát százszázalékos mérleggel az élen áll.

A Barcelona nem sok kétséget hagyott, simán megnyerte a mérkőzést. Robert Lewandowski még az első félidőben duplázott. A lengyel triplát is jegyezhetett volna, ám a 66. percben büntetőt hibázott. A vezetőedző Hansi Flicknek némi problémát okozhat, hogy Marc-André ter Stegen megsérült az első félidő végén, amikor kijött egy ívelt labdára, és összeütközött Eric Baillyval. Le kellett cserélni, így Inaki Pena védett a továbbiakban.

A második félidőben Raphinha is szerzett két gólt, emellett Lewandowskinak gólpasszt adott még az első játékrészben. Ezzel ő lett a katalánok negyedik labdarúgója, aki ebben az évadban ugyanazon a bajnokin gólt és gólpasszt is jegyzett.

A vége 5–1 lett a Barcának, amely továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát.

LA LIGA
6. FORDULÓ
Villarreal–Barcelona 1–5 (A. Pérez 38., ill. Lewandowski 20., 35., P. Torre 58., Raphinha 75., 83.)
Rayo Vallecano–Atlético Madrid 1–1 (Palazón 35., ill. Gallagher 50.)
Getafe–Leganés 1–1 (Mayoral 83. – 11-esből, ill. Sáenz 76.)
Athletic Bilbao–Celta Vigo 3–1 (Guruzeta 4., 39., Djaló 80., ill. Aspas 25 – 11-esből)

HÉTFŐN
21.00: Real Betis–Mallorca (Tv: Spíler2)
Szombaton játszották
Valladolid–Real Sociedad 0–0
Valencia–Girona 2–0 (Juanpe 56. – öngól, D. Gómez 58.)
Osasuna–Las Palmas 2–1 (Budimir 39. – 11-esből, A. Oroz 60., ill. Moleiro 41.)
Real Madrid–Espanyol 4–1 (Dani Carvajal 58., Rodrygo 75., Vinícius Jr. 78., K. Mbappé 90. – 11-esből, ill. Courtois 54. – öngól)