La Liga 2: Espanyol–Real Oviedo párharc dönt az utolsó feljutóról

M. B.M. B.
2024.06.13. 23:15
Nem született gól Barcelonában, de ez is jó volt az Espanyolnak (Fotó: Imago Images)
Az Espanyol lesz a Real Oviedo ellenfele a spanyol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga 2) rájátszásának döntőjében, miután hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Sporting Gijónnal.

A kék-fehér barcelonai együttes az odavágón 1–0-ra nyert Asztúriában, így a döntetlen elengendőnek bizonyult a továbbjutáshoz.

A másik ágon az alapszakaszt a hatodik helyen záró, egyébként szintén asztúriai Real Oviedo a hazai 0–0 után szerdán 2–0-ra győzött a bronzérmes Eibar otthonában, így – a katalán csapathoz hasonlóan – ott lesz a feljutásért zajló oda-visszavágós párharcban, melynek első mérkőzését (a rosszabb alapszakaszbeli helyezés nyomán) Oviedóban rendezik majd. Amennyiben a két mérkőzésen nem születik döntés, kétszer 15 perces hosszabbítás következik, majd ha ekkor sem dől el a győztes kiléte, a liga szabályai szerint a tabellán magasabb helyezést elérő gárda jut tovább, így nincs tizenegyespárbaj.

Az Espanyol egy másodosztályú idény, míg a Real Oviedo 23 év után jutna vissza az élvonalba.