Szerencsés gólokkal dőlt el az Atlético–Athletic összecsapás

M. B.M. B.
2024.04.27. 23:10
Jó iramú meccsen nyert az Atlético (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid 3–1-re nyert odahaza az Athletic Bilbao ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójának szombati játéknapján.

Komoly tétje volt az Atlético és a friss kupagyőztes Athletic csatájának, hiszen a negyedik helyezett „matracosok” előnye három pont volt a BL-szereplésre pályázó baszkok előtt.

Diego Simeone gárdája már a 15. percben megszerezte a vezetést: Rodrigo De Paul bombája egy védőn megpattanva vágódott a bal felsőbe. A félidő közepén néhány percig állt a játék, miután a hazai ultrák majomhangokkal provokálták a vendégek spanyol válogatott szélsőjét, Nico Williamst. Az intermezzo után Williams visszavágott a hazai drukkereknek, óriási védelmi hiba után gólra váltotta Guruzeta önzetlen passzát.

A szünet után néhány perccel Koke indította a leshatárról Ángel Correát, aki remek labdalevétel után bevette a kilépő Unai Simón kapuját. Ernesto Valverde együttese kétségbeesetten támadott az egyenlítésért, újabb gólt mégis az Atleti szerzett: Samuel Lino éles szögből lőtt a kapufára, ahonnan Unai Simónra, majd a baszk kapusról a hálóba pattant a labda. A vendégek ezután is megpróbáltak visszajönni a meccsbe, de nem jártak sikerrel, így az Atlético tett fontos lépést a BL-szereplés bebiztosítása felé.

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ
Atlético Madrid–Athletic Bilbao 3–1 (De Paul 15., Correa 52., Unai Simón 80. – öngól, ill. N. Williams 45.)