La Liga: Arda Güler gólja döntött, San Sebastiánban sem hibázott a Real Madrid

T. Z.T. Z.
2024.04.26. 23:02
Real Sociedad v Real Madrid CF - LaLiga EA Sports
Arda Gülerben nem hiába bízott Carlo Ancelotti: a török győztes gólt szerzett a Real Sociedad otthonában (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid idegenben 1–0-ra legyőzte a Real Sociedadot a spanyol élvonalbeli-labdarúgó bajnokság (La Liga) 33. fordulójának pénteki találkozóján. A madridiak ezzel 14 pontosra növelték előnyüket a második helyezett FC Barcelonával szemben, és az eredmények szerencsés alakulása esetén már a jövő héten bajnoki címet ünnepelhetnek.

Ennél jobb formában aligha várhatta a Real Madrid a Real Sociedad elleni bajnokiját, Carlo Ancelotti csapata ugyanis pár nap leforgása alatt két nagy skalpot is begyűjtött: előbb a Bajnokok Ligájában kiütötte a sorozat címvédőjét, a Manchester Cityt, majd legyőzte az ősi rivális FC Barcelonát is a bajnokságban, így karnyújtásnyira került a bajnoki címtől.

A baszk csapat otthonában a tetemes pontelőny birtokában a madridiak több kulcsemberüket – köztük Andrij Lunyint, Toni Kroost, Rodrygót, Jude Bellinghamet vagy Vinícius Juniort – is pihentették a jövő heti, Bayern München elleni BL-elődöntő előtt, de így is erős kezdőcsapat futott ki a Reale Aréna (Anoeta) gyepére, többek között Dani Carvajallal, Arda Gülerrel, Luka Modriccsal vagy Brahim Díazzal.

Az első félidő közepes iramot, visszafogott játékot és viszonylag kevés helyzetet hozott; a Madrid alapvetően védekezésre kényszerült, ennek ellenére a 29. percben az első helyzetéből Arda Güler révén megszerezte a vezetést – az ifjú török játékos belsővel, a kapus lába között juttatta a hálóba a labdát (0–1).

Két perccel a gól után egyenlíthetett volna a Sociedad, Kubo Takefusza be is talált a Lunyint helyettesítő Kepa Arrizabalaga kapujába, előtte azonban szabálytalankodtak Aurélian Tchouaménivel szemben, így a gólt rövid videózás után jogosan visszavonták.

A második félidőben sem futották ki lelküket a csapatok a pályán, a Real Sociedad továbbra is többet birtokolta a labdát, de igazán nagy helyzetet sokáig nem tudott kialakítani Kepa kapuja előtt. A madridiaknál a meccs hajrájához közeledve előbb Fede Valverdét és Vinícius Juniort is bedobta Ancelotti, aztán nem sokkal később Eduardo Camavinga és Antonio Rüdiger érkezett. A 73. percben másodszor is érvénytelen gólt szerzett a Sociedad, ezúttal Mikel Oyarzabal talált be, ám előtte lesen állt, így a játékvezető ezt a találatot sem adta meg.

A 80. percben Oyarzabal ismét centikre volt az egyenlítéstől, most azonban Rüdiger mentett óriásit, és mint kiderült, ez volt a hazai csapat utolsó nagyobb helyzete a meccsen. A Real Madrid ismét győzött, és immár 14 pontot ver a második helyezett, csak hétfőn pályára lépő Barcelonára a tabellán.