Hiába állt fel mínusz kettőről a Celta Vigo, a Getafe otthon tartotta a pontokat

2024.02.11. 18:07
Ötgólos meccset nyert a Getafe (Fotó: Getty Images)
A Getafe odahaza 3–2-re legyőzte a Celta Vigót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

Az első félidő hajrájában felpörögtek az események: a 37. percben úgy tűnt, a Getafe büntetőhöz jut, de végül nem lett tizenegyes. A hazai gárda azonban nem sokkal később így is megszerezte a vezetést Borja Mayoral révén (1–0). A Getafe még a szünet előtt megduplázta az előnyét, Jaime Mata volt eredményes (2–0).

A 71. percben a Celta Vigo szépített, Jörgen Strand Larsent ünnepelték a társak (2–1). Öt perccel a rendes játékidő vége előtt az egyenlítés is összejött, Tadeo Allende egalizált (2–2). Viszont hiába állt fel két gólról a Celta, pont nélkül távozott, ugyanis a 89. percben Mata megszerezte a második gólját is (3–2).

Győzelmével a Getafe megerősítette 10. helyét a tabellán, míg a Celta a 16. helyet foglalja el.

A délutáni mérkőzésen a Mallorca izgalmakban bővelkedő meccsen győzte le a Rayo Vallecanót: a gól nélküli első félidőt csupán három hazai sárga lap tarkította, a másodikban aztán Antonio Sánchez góljával hamar vezetést szereztek a hazaiak, ám a vendégek az utolsó negyedórára fordulva egyenlítettek Álvaro García révén. A végén már talán kezdett belenyugodni a mallorcai közönség, hogy továbbra sem lesz a csapat első idej győzelme a bajnokságban, a hosszabbítás első percében jött Vedat Muriqi és megszerezte a három pontot érő gólt (2–1)

SPANYOL LA LIGA
24. FORDULÓ
Getafe–Celta Vigo 3–2 (Mayoral 41., Ja. Mata 45+2., 89., ill. Larsen 71., Allende 85.)
Mallorca–Rayo Vallecano 2–1 (A. Sánchez 48., Muriqi 90+1., ill. Á. García 76.)