La Liga: a Girona háromgólos győzelemmel előzte vissza a Barcelonát

R. P.R. P.
2024.02.26. 23:04
Cihankov fontos gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójának hétfői meccsén a Girona 3–0-ra legyőzte a Rayo Vallecanót.

A Gironának, amelynek keretében Yaakobishvili Antal ezúttal nem kapott helyet, győznie kellett, hogy visszaszerezze a második helyet a kiütéses győzelmet arató Barcelonától.

Viktor Cihankov gondoskodott róla, hogy megszerezzék a vezetést, az ukrán játékos a második félidő elején talált be.

Pep Chavarríában túlságosan is buzoghatott a tenni akarás. A Rayo 25 éves játékosa a 64. percben csereként állt be, és mindössze 12 perc után kiállították. A piros lapot két sárgával hozta össze, mindkettőt a 76. percben kapta.

A hajrában a vendégek egyenlíthettek volna, ám a hazaiak lőttek újabb gólokat. Egészen pontosan Sávio, aki a ráadásban kétszer is betalált. 3–0

A háromgólos sikerrel a második helyre fellépő Girona hátránya ismét csak hat pont a Real Madriddal szemben.

SPANYOL LA LIGA
26. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Girona–Rayo Vallecano 3–0 (Cihankov 52., Sávio 90+1., 90+6.)
Kiállítva: Chavarría (76., Rayo)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Cádiz–Celta Vigo 2–2 (Juanmi 66., Machís 90+10., ill. Aspas 11., Swedberg 58.)
Real Betis–Athletic Bilbao 3–1 (Ávila 13., Berchiche 38. – öngól, J. Cardoso 67., ill. Guruzeta 45+7.)
Kiállítva: Ni. Williams (Athletic, 40.)
Las Palmas–Osasuna 1–1 (Kirian Rodríguez 52., ill. Unai García 49.)
Real Madrid–Sevilla 1–0 (Modric 81.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Almería–Atlético Madrid 2–2 (L. Romero 28., 64., ill. Á. Correa 2., De Paul 57.)
Barcelona–Getafe 4–0 (Raphinha 20., Joao Félix 53., F. de Jong 61., Fermín López 90+2.)
Alavés–Mallorca 1–1 (Benavidez 76., ill. Nasztaszics 88.)
A 14 órára kiírt Granada–Valencia meccset a valenciai tűzeset miatt elhalasztották.
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Real Sociedad–Villarreal 1–3 (Merino 87., ill. Comesana 17., 47., Sörloth 90+5.)