Vitor Roque betalált, győzött az Osasuna ellen a Barcelona

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2024.01.31. 18:59
Gól 73 másodperccel a pályára lépés után! (AFP)
A La Liga 20. fordulójából most bepótolt mérkőzésen a Barcelona 1–0-ra megverte odahaza az Osasunát.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ
Barcelona–Osasuna 1–0 (0–0)
Barcelona, Olimpiai Stadion, 38 888 néző. Vezette: Figueroa Vázquez
Barcelona: Inaki Pena – Koundé, R. Araújo, Pau Cubarsí, Cancelo – Gündogan, F. de Jong, Pedri (Romeu, 77.) – Yamal, Lewandowski, Ferran Torres (Fermín López, 7.; Vitor Roque, 62.). Vezetőedző: Xavi
Osasuna: Aitor Fernández – Areso, David García, Herrando, Unai García, Mojica – Moncayola (Kike Barja, 86.), Torró (Pablo Ibanez, 83.), Oroz (Brasanac, 68.) – Budimir (Rubén García, 68.), Arnáiz (Raúl García, 68.). Vezetőedző: Jagoba Arrasate
Gólszerző: Vitor Roque (63.)
Kiállítva: Unai García (67.)

Az első mérkőzését játszotta a Barcelona azóta, hogy Xavi bejelentette, a nyáron távozik a csapat kispadjáról. A katalánok rossz formában játszanak mostanában, a Real Madrid ellen elveszítették a spanyol Szuperkupát, a Bilbao kiütötte őket a Király-kupából, a ligában tíz pont volt a hátrányuk a nagy riválissal szemben.

Éppen a Szuperkupa miatt halasztották el a 20. fordulóból a Barcelona–Osasuna mérkőzést, amelyet most pótoltak be, érdekes módon a Szuperkupa elődöntőjében is ez a két csapat találkozott egymással – és nyert a Barca.

Amely most pechesen kezdett, párpercnyi játék után Ferran Torres könnyek között sántikált le a pályáról, majd Pedri kezdett sántikálni… Pedri maradt a pályán végül, a Ferrant váltó Fermín López kihagyott két helyzetet, miként előtte Robert Lewandowski, aki előző nyolc bajnokiján csupán egy gólt szerzett, összesen nyolc találtnál jár a La Ligában.

Három játékos maradt a vendégcsapat előző kezdőjéből, de jót tett a váltás a csapatnak, amely nem játszott alárendelt szerepet az első félidőben, igaz, a védelmet rendre meglepték Ilkay Gündogan nagyon pontos beadásai, Jules Koundé kétszer is rosszul célzott az ötösről fejjel. A másik oldalon Ante Budimir szerzett majdnem (lesipuskás) gólt. A szünet után még nagyobb lett a hazai labdabirtoklási arány, de kevesebb a helyzet, Gündogan közeli fejese is rossz volt.

Xavi sokakat meglepve lecserélte az aktív Fermín Lópezt, de a helyére beküldött Victor Roque az első labdaérintéséből megszerezte első barcelonai gólját. 1–0!

Ezzel a brazil lett a Barcelona harmadik legfiatalabb légiósgólszerzője Lionel Messi (17 évesen és 311 naposan szerezte meg első gólját a klubban) és Ilaix Moriba (18 év, 46 nap) után.

Nem sokkal ezt követően piros lapot kapott a vendégek csapatkapitánya, Unai García, és ekkor úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés, ám hamar fellelkesültek a vendégek, Raúl García lövése a kapufán csattant.

Az utolsó helyzet is, már a ráadásban, az Osasunáé volt, de az ötösről a bal alsó mellé fejelte a labdát Pablo Ibánez, így megszerezte Xavi irányítása alatt a 24. egy nullás sikerét a Barcelona.