La Liga: 96. percben szerzett gól döntött az egykori Real-edzők meccsén

M. B.M. B.
2024.01.03. 21:39
Williot Swedberg (jobbra) gólja három pontot ért a Celtának (Fotó: Getty Images)
A Celta Vigo drámai körülmények között győzte le a Real Betist a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában. A szerdai játéknap késő délutáni meccsén Granada 2–0-ra nyert otthon a Cádiz ellen.

CELTA VIGO–REAL BETIS

Különleges összecsapásnak ígérkezett a Celta Vigo és a Real Betis mérkőzése, ugyanis mindkét csapat mestere irányította korábban a Real Madridot – a hazai kispadon helyet foglaló Rafa Benítez a 2015–2016-os idényben, míg a vendégeket irányító Manuel Pellegrini a 2009–2010-es évadban trenírozta a királyi gárdát.

A meccs gyors gólváltással indult: előbb Aitor Ruibal kényszerítőzött Iscóval, s fejezte be az akciót, majd Iago Aspas váltotta gólra a Larsen felesleges felrúgásáért megítélt tizenegyest. A Celta veteránja ezután többször is célba vette a kaput távolról, de rendre pocsékul találta el a labdát. Csapata eközben előszeretettel kontrázta le a Betis támadásait, de újabb gólt a szünet előtt nem tudott szerezni.

A fordulás után sokáig nem bírtak egymással a felek, majd a hajrában Larsen gólját les címén visszafújta a játékvezető – ezután 7-8 perces VAR-vizsgálat következett. A konklúzió az volt, hogy a norvég csatár ugyan Pezzellától kapta a labdát (így a gól nem lesről született), de a Betis védőjét felrúgta Aspas, így végül szabálytalanság miatt nem lett érvényes a gól.

A maratoni VAR-vizsgálat nyomán 10 perc ráadást ítélt a játékvezető, s ezt cserejátékosai révén kihasználta a Celta: Hugo Álvarez labdájával Williot Swedberg gyalogolt a 16-oson belülre (a 19 éves svéd kiugrásánál Papasztatopulosz ragadt be), elfektette Rui Silvát, majd higgadtan a hálóba passzolt. A hátralevő perceket kihúzta a vigói csapat, s győzelmével elmozdult a kiesőzónából – a Cádiz rovására. A Celta zsinórban harmadszor is legyőzte a sevillai zöld-fehéreket, s úgy tűnik, hogy a sokáig peches Benítez-csapat szerencséje is megfordult a bajnokságban. 2–1

Myrto Uzuni (jobbra) góllal járult hozzá a Granada sikeréhez (Fotó: Getty Images)

GRANADA–CÁDIZ

Legutóbb augusztus végén tudott bajnoki mérkőzést nyerni az élvonalba az előző idény végén visszajutó Granada, s a rossz széria megszakítására ideális ellenfélnek ígérkezett a Cádiz, amely ugyancsak szeptember vége óta volt képtelen a három pont megszerzésére.

Az első félidőben a hazaiak voltak veszélyesebbek a kapura, s erőfeszítéseik meghozták a kívánt eredményt: a korábbi ferencvárosi légiós, Myrto Uzuni kotorta a hálóba Lucas Boyé középre fejelt labdáját.

A második játékrész elején Rubén Sobrinót a VAR beavatkozása után kiállította a játékvezető, amiért a Cádiz játékosa megütötte Gonzalo Villart. Az ajándékba kapott emberelőny újabb granadai gólt eredményezett: a tökéletesen végigvitt kontra végén Bryan Zaragoza volt eredményes. A hátralevő időszakban több találat nem született, így a 15 bajnoki meccs után győzelmet arató Granada fontos három ponttal gazdagodott, s közelebb lopózott a bennmaradást érő helyeken álló csapatokhoz. 2–0

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ
Granada–Cádiz 2–0
(Uzuni 22., Zaragoza 70.)
Kiállítva: Sobrino (Cádiz, 54.)
Celta Vigo–Real Betis 2–1 (Aspas 16. – 11-esből, Swedberg 90+6., ill. Ruibal 6.)
Real Madrid–Mallorca 1–0 (Rüdiger 78.)
KÉSŐBB
Girona–Atlético Madrid 4–3
(Valery Fernández 2., Sávio 26., Blind 39., Iván Martín 90+1., ill. Morata 14., 44., 54.)

CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSSZÁK
17.00: Osasuna–Almería (Tv: Spíler2)
19.15: Sevilla–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)
21.30: Las Palmas–Barcelona (Tv: Spíler2)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Getafe–Rayo Vallecano 0–2 (Camello 45+1., 47.)
Kiállítva: Latasa (40., Getafe), Greenwood (50., Getafe), Damián Suárez (70., Getafe – a kispadról)
Real Sociedad–Alavés 1–1 (Zubimendi 90+6., ill. Rioja 76. – 11-esből)
Kiállítva: Remiro (36., Sociedad)
Valencia–Villarreal 3–1 (Jaremcsuk 4., Pepelu 27., 57. – mindkettőt 11-esből, ill. Gerard Moreno 73.)

1. Real Madrid 19 15 3 1 40–11 +29 48
2. Girona 19 15 3 1 46–24 +22 48
3. Atlético Madrid 19 12 2 5 39–23 +16 38
4. Barcelona 18 11 5 2 34–21 +13 38
5. Athletic Bilbao 18 10 5 3 34–19 +15 35
6. Real Sociedad 19 8 8 3 30–19 +11 32
7. Betis 19 6 10 3 21–20 +1 28
8. Getafe 19 6 8 5 24–25 –1 26