La Liga: Pezzella mentett pontot a Betisnek, lecsúszhat a tabella éléről a Girona

2023.12.21. 21:08
Pezzella tartotta életben a Betis remek szériáját (Fotó: Getty Images)
A Girona 1–1-s döntetlent játszott a Reak Betis vendégeként, míg a Real Sociedad 0–0-s döntetlent ért el Cádizban a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában.

REAL BETIS–GIRONA

Kemény erőpróba várt a listavezető Gironára az andalúz fővárosban: a tabella 7. helyén tanyázó Betis ugyanis veretlen volt a saját közönsége előtt, ráadásul a Manuel Pellegrini vezette csapat nemrégiben a Real Madrid orra alá is borsot tört a Benito Villamarínban.

Ezzel együtt a Girona volt a veszélyesebb az első percekben, Gutiérrez ki is ugrott a védők közül, de Rui Silva jó ütemben lépett ki a kapuból és megakadályozta a katalán gólt. Nem sokkal ezután kényszerű cserét hajtott végre a Betis, Héctor Bellerín helyére a Real Madrid ellen bombagólt szerző Aitor Ruibal állt be. A félidő derekán Willian José szerezhett volna meg a vezetést, de Gazzaniga kiváló reflexszel védett. S ha már Aitor Ruibal: a csereként beálló védő a 37. percben buktatta Savinhót a 16-oson belül – a videózás után megítélt tizenegyest Artem Dovbik rendkívül higgadtan gurította a hálóba. 0–1

A továbbiakban a Betis az egyenlítésért küzdött, míg a Girona a kontrákra rendezkedett be. A hazaiak részéről Abde és Willian José állt a legközelebb a gólszerzéshez, de Gazzanigának egyik esetben sem kellett beavatkoznia. Az egyre inkább visszahúzódó katalán védelem a 88. percben ingott meg: egy szöglet után flipperszerűen pattogott ide-oda a labda, Germán Pezzella 12 méterről leadott lövése pedig utat talált a kapuba.1–1

Az egyenlítő gól után kétszer is gólhelyzetbe kerültek a vendégek, de Blind lövése nem találta el a kaput, míg Stuani csúsztatására leért Rui Silva. Ezzel a maradék puskaporát is ellőtte a Girona, ikszelt Sevillában, s így megadta a lehetőséget a Real Madridnak az előzésre.

A másik kora esti meccsen a Real Sociedad gól nélküli döntetlent játszott Cádizban, így négypontos hátrányba került a baszk rivális Athletic Bilbao mögött.

MALLORCA–OSASUNA

Korai gólváltással rajtolt a Mallorca és az Osasuna csatája a Son Moixban – Pablo Ibánez Lombreras és Matija Nasztasics volt eredményes. A hazai együttes ezután tovább ostromolta a pamplonai kaput, de Sergio Herrera Maffeo és Sánchez próbálkozását is védeni tudta.

A szünet után néhány percben már az Osasuna kapusa sem tudott csodát tenni Dani Rodríguez lapos lövésénél. A mallorcai csatár nem sokkal később már az előkészítésben jeleskedett, ezen a meccsen másodszor – Antonio Raíllo az ő szabadrúgását bólintotta a jobb felső sarokba.

A pamplonai együttes a ráadásban csempészett izgalmat a végjátékba Raúl García góljával, de az egyenlítésre már nem maradt elég ideje: a Mallorca zsinórban az ötödik meccsén maradt veretlen, s győzelmével a 14. helyről vonul a karácsonyi szünetre. 3–2

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ
Real Betis–Girona
1–1 (Pezzella 88., ill. Dovbik 39. – 11-esből)
Cádiz–Real Sociedad 0–0
Alavés–Real Madrid 0–1 (Lucas Vázquez 90+2.)
Mallorca–Osasuna 3–2 (Nasztaszics 12., D. Rodríguez 53., Raíllo 62., ill. Lumbreras 7., R. García 90+1.)

Szerdán
Athletic Bilbao–Las Palmas 1–0 (U. Gómez)
Villarreal–Celta Vigo 3–2 (Pedraza 13., Mandi 40., Parejo 48. – 11-esből, ill. Douvikas 52., Larsen 57.)

FC Barcelona–Almería 3–2 (Raphinha 33., S. Roberto 60., 83., ill. Baptistao 41., Edgar González 72.)

Kedden játszották
Atlético Madrid–Getafe 3–3 (Griezmann 44., 69. – a másodikat 11-esből, Morata 63., ill. Borja Mayoral 53., 90+3. a másodikat 11-esből, Óscar 86.)
Kiállítva: Szavics (38. – Atlético)
Granada–Sevilla 0–3 (Pedrosa 23., Ocampos 32., S. Ramos 49.)
Rayo Vallecano–Valencia 0–1 (Sergi Canós 61.)
Kiállítva: Th. Correia (90+1., Valencia)