La Liga: az újabb iksz után kérdéses Alonso jövője a kispadon

P. K.P. K.
2023.12.03. 21:01
Kérdéses Diego Alonso vezetőedző jövője a Sevillánál (Fotó: AFP, archív)
A Sevilla–Villarreal, a Mallorca–Alavés és az Almería–Betis mérkőzés is döntetlennel zárult vasárnap az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15. fordulójában.

Kora délután két találkozót rendeztek a spanyol élvonalban: a Mallorca hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott az Alavésszel, az Almería pedig ugyancsak gól nélküli ikszre végzett a Betis ellen. Ezután következett a másik sevillai csapat hazai meccse a Villarreal ellen.

Nagy volt a nyomás a találkozó előtt a Sevilla játékosain, spanyol sajtóhírek szerint ugyanis a Villarreal elleni bajnokin Diego Alonso vezetőedző állása is volt a tét. Az első félidőben nem látott gólt a Ramón Sánchez-Pizjuán Stadion közönsége, a második félidőben ellenben kétszer is villantak a felek. A 75. percben Kike Salas szerzett vezetést a Sevillának (1–0), amire szinte azonnal válaszolt a Villarreal José Luis Morales révén (1–1).

A majdnem százperces találkozó utolsó említést érdemlő momentuma kis híján meghozta a győzelmet, de Prieto Iglesias játékvezető hosszas VAR-vizsgálat után visszavonta Ben Brereton találatát, így maradt a döntetlen. Kérdés, ezek után, maradhat-e a posztján a Sevilla uruguayi vezetőedzője.