La Liga: Morales-triplával tört meg a Villarreal rossz hazai sorozata – videó

D. S. B.D. S. B.
2023.11.26. 15:54
José Luis Morales mesterhármassal vezette győzelemre a Villarrealt az Osasuna ellen (Fotó: Getty Images)
Megtört a Villarreal négy mérkőzés óta tartó hazai nyeretlenségi sorozata, miután José Luis Morales mesterhármasával nyert 3–1-re az Osasuna ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Nem mondhatni, hogy kirobbanó formában várták a csapatok a mérkőzést, a Villarreal ugyanis legutóbbi négy hazai meccséből hármat elveszített egy döntetlen mellett, míg az Osasuna legutóbbi három bajnokiján nem tudott nyerni (két vereség, egy döntetlen).

Némi meglepetésre viszont a vendégek voltak aktívabbak az első félidőben, de hiába volt négy kaput eltaláló lövésük, nem tudták megszerezni a vezetést.

A második félidőben azonban a Villarreal sáfárkodott jobban helyzeteivel, José Luis Morales pedig az 58., a 71. és a 80. percben is betalált, így utóbbi kettő között hiába szépített az Osasuna, a Villarrealnak megtört a négy mérkőzés óta tartó hazai nyeretlenségi sorozata.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ
Villarreal–Osasuna 3–1
(Morales 58., 71., 80., ill. Catena 78.)
Real Sociedad–Sevilla 2–1 (Dmitrovics 3. – öngól, Sadiq 22., ill. en-Nesziri 60.)
Kiállítva: S. Ramos (86., Sevilla), J. Navas (89., Sevilla)

Cádiz–Real Madrid 0–3 (Rodrygo 14., 64., Bellingham 74.)

KÉSŐBB
Real Betis–Las Palmas 1–0 (Willian José 19.)

HÉTFŐN
21.00:Girona–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Alavés–Granada 3–1(R. Torrente 11. – öngól, Rebbas 38., Omorodion 55., ill. Uzuni 86. – 11-esből)