A La Liga 11. fordulójában a Barcelona 2–1-re kikapott odahaza a Real Madridtól.

Barcelona,Olimpiai Stadion,55 112néző.Vezette:Gil Manzano
Barcelona:Ter Stegen – R. Araújo, Christensen, I. Martínez, A. Baldé – Gündogan, Fermín López (Romeu, 72.), Gavi – Cancelo (Yamal, 77.), Ferran Torres (Lewandowski, 61.), Félix (Raphinha, 77.).Vezetőedző:Xavi
Real Madrid:Kepa – Carvajal, Rüdiger, Alaba, F. Mendy (Camavinga, 52.) – Valverde, Tchouaméni, Kroos (Modric, 63.) – Bellingham – Rodrygo (Joselu, 63.), Vinícius Júnior (L. Vázquez, 90+5.).Vezetőedző:Carlo Ancelotti
Gólszerző:Gündogan (6.), ill. Bellingham (68., 90+2.)
Xavi: – Hatvan percig mi irányítottuk a játékot, de ilyen a futball. Öt-hat helyzetre van szükségünk, hogy betaláljunk, a Real Madrid pedig kevés helyzetből szerzett két gólt. Nálunk hiányzott a hatékonyság, ellenfelünk pedig megelégedett volna a döntetlennel is. Összességében jó meccset játszottunk, de nagyon rossz eredményt értünk el.
Carlo Ancelotti: – A kulcs az első és a második félidő közötti hozzáállásbeli különbségünk volt. Az elsőben lassúak és gyengék voltunk, a fordulás után épp az ellenkezője volt igaz. Luka Modric megváltoztatta a játékot, Jude Bellingham most is hatékonyan játszott, az első gólja fantasztikus volt, a másodiknál pedig teljesen „kész” voltam. Bellingham jelenleg hatalmas különbséget jelent.

Ilyen még nem volt. Az el Clásico hatalmas múltra tekint vissza, szombaton már a 255. spanyol klasszikust rendezték meg a Real Madrid és a Barcelona között, ám először csapott össze egymással a két gigász a Montjuic-hegyen lévő Olimpiai Stadionban. A Camp Nou felújítása miatt ideiglenesen ebben az arénában játssza hazai mérkőzéseit a Barcelona, ám a fővárosiak nem először látogatnak ebbe a stadionba, ugyanis az Espanyol 1997 és 2009 között itt játszotta a hazai találkozóit.

Ami a csapatokat illeti, Robert Lewandowski, Raphinha és Jules Koundé felépült sérüléséből, így a kispadra már mindhárman leülhettek. Xavi, a Barcelona vezetőedzője csapata jobb oldalát igencsak megerősítette – elsősorban Vinícius Jr. miatt –, ugyanis Ronald Araújo mellett Joao Cancelót is a kezdőbe tette. Carlo Ancelotti, a Real Madrid szakvezetője nem változtatott múlt heti sevillai kezdőcsapatán, természetesen a bomba formában lévő Jude Bellingham ott volt a pályán.

Ám nem ő, hanem a hozzá hasonlóan az első klasszikusán játszó Ilkay Gündogan lépett elő a kezdést kovetően: Aurélien Tchouaméniről pattant a labda a saját kapuja felé, a teljes madridi védelem elmélázott, David Alaba nagyot hibázott, a német középpályás pedig a hatodik percben higgadtan a kapuba gurított. Nem sokkal később közel került a második gólhoz a Barca, ám Fermín López lövése után a kapufáról pattant ki a labda. A találkozó első bő húsz percében nem alakult ki folyamatos játék, sok szabálytalanság volt, a hazaiak minden apró kontaktot követően a földre kerültek, Ferland Mendyvel az élen nem is értették ezt a vendégek...

A madridiak lassan vették fel a játék ritmusát, hátul eléggé bizonytalanok voltak, és az akarattal is voltak problémák, így egyáltalán nem volt meglepő, hogy barcelonai vezetéssel vonultak szünetre a felek.

A fordulás után ismét közel került a másodikhoz a Barcelona: Inigo Martínez fejese után a kapufáról Ronald Araújo elé került a labda, majd az uruguayi lövését követően nagyot védett Kepa Arrizabalaga. Luka Modricot becserélte Carlo Ancelotti, ezzel a horvát 500. mérkőzését jegyezhette a Real Madridban, így már ő is a pályáról láthatta, ahogy Jude Bellingham elképesztően nagy gólt lőtt. Az angol középpályás találatát követően a fővárosiak teljesen átvették az irányítást, a kapuja elé szegezték a Barcelonát.

A hosszabbításban ismét Jude Bellingham villant, közelről bevette a katalánok kapuját, így a vezérletével fordított a Real Madrid, és elvitte mindhárom pontot Barcelonából. Bellingham elképesztően kezdett a Real Madridban: gólt lőtt az első La Liga-meccsén, az első Bajnokok Ligája-találkozóján, illetve az első el Clásicóján is.1–2

20. Almería 11 3 8 14–31 –17 3

Nem meglepő ez sem: Bellingham a mérkőzés embere.

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+6. perc Romeu majdnem a bal sarokba talál, de véd Kepa, Raphinha lő 15-ről kapura, blokkol Alaba.

90+6. perc Lucas Vázquez be, Vinícius le. A brazil hergeli a közönséget, Ancelotti elhúzza onnan az öltözők felé.

90+5. perc Lewandowskit szerelik a 16-oson belül, az ék lekönyökölte Rüdigert. Modric takarít.

Akkor harmadszor fordít 0–1-ről 2–1-re a Real a Barca otthonában.

90+2. PERC ISMÉT BETALÁL JUDE BELLINGHAM, és ki más is adta volna a gólpasszt, mint Modric?! Az angol jobbal a kapus lába között a kapuba lő ötről, középről, Romeu és Martínez közül. Carvajal jobb oldali beadását rosszul vette le az ötös jobb, azaz rövid sarkán Modric, ebből lett a gólpassz: 1–2!

Négy perc a ráadás.

88. perc
Christensen és Vinícius összerúg, Romeu pocsék passza után a védő szerelte a 16-oson a brazilt... aztán felrúgta, de őt kellett ápolni.

87. perc Vinícius passza után helyzetben Joselu, de nem lő 14-ről, szereli őt Martínez. Tchouaméni szerelte Romeut kőkeményen, ha gól, elVAR-ozgattak volna egy ideig.

86. perc Yamal középről a léc alá lőne, 16-ról, de figyel Kepa, és már les is.

A nagy rangadó legfiatalabb barcásai
Yamal (16 éves és 107 napos volt, amikor pályára lépett a Real ellen)
Vicente Martínez (16 éves és 278 napos)
Ansu Fati (17éves év és 48 napos)
Gavi (17 éves és 80 napos)
Bojan (17 éves és 117 napos)

80. perc Gavi ballal nem sokkal lő a jobb felső fölé, 18-ról, Lewandowski passzából.

79. perc Camavinga középre tör, Araújo lebirkózza őt az ötös előtt... tovább! Kontra, Lewandowski a léc fölé lő jobbal 18-ról, Raphinha beadása után.

A legidősebb játékos az el Clásicón Dani Alves (38 évesen és 318 naposan lépett pályára).

Modric anno el el Clásicón debütált a Realban.

Légiósként a legtöbb meccs a Realban:
648 Karim Benzema
546 Marcelo
527 Roberto Carlos
500 Modric

78. perc Camavinga üdvözli Raphinhát, szabadrúgás.

76. perc Lamine Yamal és Raphinha be, Félix és Cancelo le. Szélsőcserék. Yamal lett az el Clásicók korrekordere.

75. perc Szabadrúgás középről, 24-ről, Ancelotti nagyon kiabál. Valverde jobbal a sorfalba lő.

72. perc Fermín López le, Oriol Romeu le. Szűrő a pályán.

70. perc Vinícius megindul a bal szélen, de hosszan szökteti magát, jön Ter Stegen.

68. PERC MEKKORA GÓL! JUDE BELLINGHAM jobbal irgalmatlan nagy erővel a bal felső sarokba lő középről, 22 méterről. Ter Stegen ismét nagyot repült, picit bele is tudott érni, de ez védhetetlen volt. 1–1! Gavi rossz helyre fejelt ki egy Vinícius-beadást.

67. perc Modric és Bellingham passzolgat, majd Tchouaméni lő félmagasan a jobb sarok felé kissé balról, 18-ról, de Ter Stegen hatalmasat repülve véd.

65. perc Cancelo kicselezi Camavingát, jobbal tízről, kissé jobbról kapura lő, Alaba és Rüdiger is bevetődik, mentenek közös erővel.

Gündogan hamar betalált, ez dönt majd? (Fotó: AFP)

Eddig egyébként 31 találkozót játszott a Barcelona ellen, a mérlege 13 győzelem, 5 döntetlen és 13 vereség, egy gól és három gólpassz. Azt az egy gólt három évvel ezelőtt, 2020 októberében szerezte, amikor a királyiak 3–1-re nyertek a Barca vendégeként. Hasonló eredménnyel alighanem most is kiegyezne.

Csaknem harminc éve fennálló rekordot javított meg Luka Modric, a horvát középpályás minden idők legidősebb Real Madrid-játékosa, aki szerepel a Barcelona elleni rangadón, megdöntve ezzel Francisco Buyo 1996 februárjában felállított csúcsát. Az egykori kapus 38 évesen és 38 naposan védett a Clásicón, míg Modric ma 38 éves és 47 napos.

63. perc Luka Modric Kroost váltja, Joselu meg a gyengén futballozó Rodrygót. Kroosnak jól ment, de elfáradt.

61. perc Robert Lewandowski be, Torresnek nem ment ma.

60. perc Daniel Carvajal kap sárga lapot Félix ellökéséért.

58. perc Cancelo szabadon a jobb oldalon, betör a 16-osra, de jobbal a léc fölé talál. Helyzet volt ez is.

57. perc Camavinga jobbról jövő, ballábas, lapos passzát Kroos jobbal 17-ről a bal alsóba rúgná, de Ter Stegen vetődve fogja a labdát. Az első realos lövés a kapu felületére ma.

53. perc Bellinghamet szereli Gavi az ötös bal sarkán becsúszva, nincs 11-es. A VAR szerint sincs.

52. perc Eduardo Camavinga be, Mendy le.

51. perc KAPUFA! Fermín beadását Martínez kissé balról, hat méterről a jobb oldali kapufára fejeli, a kipattanót Araújo ballal Kepába vágja kissé balról, öt méterről.

48. perc Valverde passzát Rodrygo az ötös jobb sarka elől jobbal a léc fölé vágja.

46. PERC FOLYTATJUK!

Ilyen állásból csak kétszer fordított a Real a Barca otthonában: 1965-ben és 2016-ban.

Forrás: Weltfussball

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Kontra, Vinícius megindul, lerántja őt Ferran Torres, sárga lap.

45+1. perc Belefér Gündogan bal oldali, jobblábas kornere, amelyet kifejel Alaba a kapu elől, az ismétlést kiüti Kepa.

Egy perc csak a ráadás.

45. perc Rüdiger elfejeli az ötösön Torres elől Araújo jobb oldali beadását.

43. perc Carvajal odarúg Ferrannak, sárga lap nincs.

39. perc Félix odarúg Rüdigernek, majd Tchouaméninek is. Nagyon hajt.

A 21. század legidősebb gólszerzői az el Clásicón
Modric (35 évesen és 45 naposan talált be)
Benzema (34 év és 301 nap)
Sergio Ramos (34 év és 208 nap)
Agüero (33 év és 144 nap)
Ronaldo (33 év és 90 nap)
GÜNDOGAN (33 év és 4 nap)

38. perc Kroos zseniális emelését Carvajal a jobb szélről, éles szögből jobbal a rövid felső sarok mellé vágja. OLDALHÁLÓ!

Az Espanyol 1997 és 2009 ezen a pályán játszott, legutóbb nyert itt a Real, Raúl és Guti góljával. A Real előző 6 meccséből 4-et elbukott is, így a 2004-es Király-kupa-döntőt is, a Real Zaragoza ellen, amelyet két késpbbi barcás, Gabriel Milito és David Villa is erősített.

36. perc Fermín ballal a léc fölé lő középről, 21-ről. Kepa rajta volt.

Moves like Jagger

@IlkayGuendogan
#ELCLÁSICO | #LALIGAEASPORTS pic.twitter.com/jtEPwayVFG

32. perc Félix kicselezi a bal szélen Alabát, középre ad, Baldé elviszi a labdát az ötös bal sarka és Rüdiger mellett, de elrúgja a labdát előle a visszafutó Kroos. Aki lassan olyan, mint a nagy Lothar, és jövőre elkezdi 8 éves söprögetői karrierjét...

7 vereség

Gündogan: 14 meccs a Barcában, 4 gólpasszal és 1 góllal. Mikor máskor?!

28. perc Kiváló kontra, de Félixet utoléri a 16-os előtt Carvajal, és szereli is, kemény belépővel. Viníciust ellökik, Xavi mutatja, váll volt. A szélső szerint nem.

28. perc Most az ellen 16-osa előtt, de igen fegyelmezetten védekeznek a hazaiak.

27. perc Higgadtan passzolgat a térfelén a Real.

22. perc Rüdiger jobbal a jobb felső mellé emel középről, 25-ről. Nem is sokkal!

21. perc Vinícius kap jó passzt Kroostól, nem lő az ötös bal sarka elől, rossz aztán a beadása, Valverde Bellinghamhez passzol, a 11 méteres lövést blokkolja Martínez.

Gólöröm

Az előző évadban többek között ő vezette a Milan–Inter Bajnokok Ligája-elődöntő visszavágóját, a Manchester City és a Bayern negyeddöntőjének ovavágóját, míg a nyolcaddöntőben a Dortmund–Chelsea párosítás első meccsén bíráskodott. Végül, de nem utolsósorban Manzano a magyar labdarúgó-válogatottnak is vezetett mérkőzést az előző idényben, méghozzá a júniusi, Montenegró elleni Eb-selejtezőt.

Gil Manzano nem viccelt. A 39 éves játékvezető vezette ebben az idényben a baszk derbit, az Athletic Bilbao és a Real Madrid örökrangadóját, míg a Bajnokok Ligájában a Paris Saint-Germain–Borussia Dortmund meccsen fújta a sípot.

17. perc Fermín López felrúgja Kroost, sárga lap.

16. perc KAPUFA! Valverde kissé jobbról középre passzolja a labdát, Kroost elnyomják, Fermín meg kissé balról ballal tíz méterről a jobb oldali kapufa tövére lő. Gavi adott majdnem gólpasszt.

12. perc Vinícius jobbal 17-ről, kissé balról Araújóba lő, miután Carvajal szerelte Félixet.

A Barcelona a legutóbbi hat el Clasicón négy győzelmet aratott, annyit, amennyit az előző 14-n.

10. perc A gól óta mezőnyharc, hatalmas iramban.

Különleges nap, különleges mez (Fotó: AFP)

Gündogan passzát Tchuaméni középre mentetette becsúszva, Alaba szintén becsúszva rárúgja a labdát a 16-oson a németre, Kepa már tehetetlen volt.

6. PERC ELSŐ KLASSZIKUS, ELSŐ GÓL, Alaba bakiját kihasználja ILKAY GÜNDOGAN, és jobbal a kapus lába között hat méterről a kapu közepébe lő. 1–0!

5. perc
Kroos gáncsolja a felezőnél Gavit, aki hatalmasat homorít.

3. perc Christensen szerel a 16-oson belül Bellinghamet, majd szabálytalankodik az angol.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Remek az idő, süt a nap, 23 Celsius-fok.

Egy kis örökmérleg! 256 meccs, 102 barcás és 102 realos sikerrel, 419, ill. 426 rúgott góllal.