Magabiztos játékkal aratott kétgólos győzelmet Bilbaóban a Real Madrid

2023.01.22. 20:52
Az aranylabdás Karim Benzema (elöl) betalált az Athletic ellen (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a Real Madrid Benzema és Kroos góljával 2–0-s győzelmet aratott az Athletic Bilbao otthonában.

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ
ATHLETIC BILBAO–REAL MADRID 0–2 (0–1)

Bilbao, Estadio San Mamés. Vezette: Sánchez (spanyol)
BILBAO:
Unai Simón – De Marcos (Lekue, 76.), A. Paredes, Vivian, Berchice – Zarraga (Ander Herrera, 67.), Vesga (Raúl García, 86.) – N. Williams, Sancet (Muniain, 67.), Berenguer (Guruzeta, 67.) – I. Williams. Vezetőedző: Ernesto Valverde
REAL MADRID: Courtois – Nacho, Militao, Rüdiger, F. Mendy – Valverde, Camavinga, Ceballos (Kroos, 85.) – Asensio (Modric, 73.), Benzema, Vinícius Júnior (Rodrygo, 83.).Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Benzema (24.), Kroos (90.)

Bajnoki mérkőzésen legutóbb nyolc éve, 2015-ben tudta legyőzni az Athletic Bilbao a Real Madridot, a baszk gárda ezen a rossz sorozatán szeretett volna változtatni vasárnap este hazai környezetben.

Ennek megfelelően a hazaiak kezdték jobban a mérkőzést. Bár az első helyzet Benzema előtt adódott, a 10. percben már Courtois-nak kellett bravúrt bemutatnia annak érdekében, hogy Paredes fejese ne találjon utat a bal alsó sarokba. A Bilbao főleg a Nico Williams, Inaki Williams testvérpár gyorsaságát kihasználva igyekezett zavart okozni a madridi védelemben, de a hazai befejezésekbe rendre hiba csúszott, így a mezőnyfölényt nem sikerült gólra váltani. Ellenben a 24. percben a másik kapu előtt Benzema számára egyetlen villanás is elég volt ahhoz, hogy Asensio visszafejelt labdáját követően a bilbaói kapuban kössön ki a labda.

A második félidő első lehetősége megint a Real Madrid előtt adódott, majd ismét az Athletic percei következtek. A hajrá kezdetén óriási nyomás nehezedett a madridiak kapujára, de a hazaiaknál hiányzott egy olyan klasszis játékos, aki a helyzeteket gólra tudja váltani. Nem úgy a Real Madridban, amely a 90. percben lezárta a mérkőzést: a csereként beálló Kroos a szintén csereként pályára lépő Rodrygo passzát követően lőtt 16 méterről a kapuba.

Karim Benzema mai találata a 228. bajnoki gólja volt madridi színekben, a francia aranylabdás ezzel beérte Raúlt a bajnoki mérkőzéseken szerzett találatok tekintetében, így most már ketten állnak a klub vonatkozó örökrangsorának második helyén Cristiano Ronaldo mögött. 0–2

Korábban
Barcelona–Getafe 1–0
(Pedri 35.)
Villarreal–Girona 1–0
(Parejo 90+10.)
Kiállítva: S. Bueno (Girona, 87.)
Elche–Osasuna 1–1 (Carmona 67., ill. Ávila 20.)
Mallorca–Celta Vigo 1–0(Dani Rodríguez 59.)

Sevilla–Cádiz 1–0(Rakitic 89. – 11-esből)
Rayo Vallecano–Real Sociedad 0–2(Sörloth 15., Barrenetxea 36.)
Espanyol–Real Betis 1–0(Braithwaite 43.)

Atlético Madrid–Valladolid 3–0(Morata 18., Griezmann 23., Hermoso 28.)

20. Elche1861212–36–246

90+5. perc: VÉGE! A Bilbaónak mindkét félidőben csak fellángolásai voltak, a Real Madrid ellenben könyörtelenül kihasználta adódó lehetőségeit és megnyerte a találkozót.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

Kroos (8) csereként beállva szerezte a madridiak második gólját (Fotó: AFP)

90. perc: GÓÓÓÓÓL! Rodrygo szerzett labda a pálya közepén, majd Valverdével kényszerítőzött, végül a brazil Krooshoz passzolt, a második hullámban érkező német pedig 16 méterről, jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 0–2!

88. perc: Kroos kapu elé ívelt labdáját Benzema fejelte 10 méterről a kapu mellé.

88. perc:Herrera rúgta meg Camavingát, sárga lap.

86. perc: A hazaiak is cseréltek, Raúl García érkezett Vesga helyére.

85. perc: Ismét cserélt a Madrid, Kroos érkezett Ceballos helyére.

83. perc: Cserélt a Real, Rodrygo érkezett Vinícius helyére.

Az utóbbi percek egyértelműen a hazaiaké.

80. perc: Egymás után két szögletet végezhetett el a hazai csapat, a másodikat követően elszállt a madridi védők mellett a labda, de Paredes csúsztatása után a hosszún érkező Inaki Williams nem tudott a kapuba találni.

79. perc: Vinícius buktatta Lekuet, sárga lap.

77. perc: Inaki Williams vette be a Real Madrid kapuját egy szögletet követően, de a játékvezető érvénytelenítette a találatot, mert két lesen álló hazai játékos is zavarta Courtois-t.

76. perc: Cserélt a hazai csapat, Lekue érkezett De Marcos helyére.

75. perc: Vesga passza után az ötös sarkánál érkező Guruzeta lőtt kapura, de Rüdigerről szögletre vágódott a labda.

73. perc: Pályára lépett Modric, a horvát Asensiot váltotta.

69. perc: Egy bal oldali beadás után Inaki Williams lépte át középen a labdát, a hosszún üresen maradt Nico Williams pedig nagy helyzetben csúnyán ellőte a labdát keresztbe a kapu előtt.

67. perc: Hármat cserélt a Bilbao. Zarraga helyére Herrera, Sancet helyére Muniain, Berenguer helyére Guruzeta érkezett.

66. perc: Valverde passza után Benzema remek ütemben ugratta ki Asensiot, aki védője szorításában 7 méterről a kapu mellé lőtt.

62. perc: Camavinga tartott rá Berchiche lábára, sárga lap.

61. perc: Berenguer egy jó csellel elvitte Militao mellett a labdát a 16-oson belül, de Nacho érkezett és nagyot mentett a hazaiak játékosa elől.

59. perc: Nacho került helyzetbe az ötösön belül, a madridi védő első lövését még blokkolták a védők, a második lövését viszont már Simón védte nagy bravúrral.

58. perc: Vivian rúgta meg Mendyt, sárga lap.

50. perc: Berchiche rántotta le Asensiot, sárga lap.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere egyik oldalom sem volt a szünetben.

45+1. perc: Vége az első félidőnek! Jól kezdett az Athletic Bilbao, de a 24. percben Benzema góljával a Real szerzett vezetést, a fővárosi gárda pedig meg is tartotta előnyét az első félidő lefújásáig.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

45. perc: Inaki Williams beívelése után a kifejelt labdát Vesga lőtte 17 méterről a kapu mellé.

Az utóbbi percekben főleg mezőnyben zajlott a játék, egyik kapu előtt sem adódott komolyabb lehetőség.

28. perc: Benzema passza után Valverde 23 méterről kapura lőtt, de a labda magasan a kapu fölé szállt.

24. perc: GÓÓÓÓL! Benzema! Valverde ívelt a kapu elé, Asensio az ötösről visszafejelte a labdát Benzema elé, a francia pedig 11 méterről, ballal, kapásból a bal alsóba lőtt. 0–1!

22. perc: Sancet jó ütemben ugratta ki Inaki Williamset, a támadó eltolta már Courtois mellett is a labdát, de túlságosan kisodródott helyzetből már csak az oldalhálót találta el.

19. perc: Nacho maradt üresen a jobb szélen, majd középre passzolt labdáját Benzema lőtte kapura 17 méterről, de a hazai védelem blokkolni tudott.

17. perc: Nico Williams egy szép csellel elment Camavinga mellett, majd ballal, 18 méterről a jobb alsó sarok mellé tekerte a labdát.

15. perc: Egy gyors hazai kontra végén Nico Williams futott el a jobb szélen, majd középre ívelt, de a 11-es pont magasságában Inaki Williams hiába helyezkedett a védője elé, nem tudta elérni a labdát.

10. perc: Courtois bravúr! Egy kis szögletet követően Zarraga ívelte a jobb oldalról a kapu elé a labdát, középen Paredes tudott fejelni, Courtois bravúrral tolta ki a jobb alsó sarokba tartó labdát.

7. perc: Vinícius egy remek cselsorozatot követően ugratta ki Mendyt, aki elfutott a bal szélen, majd Benzemához passzolt, a francia 11 méterről, ballal a kapu fölé lőtte a labdát.

A Real Madrid tiszta fehérben jászik ma.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a piros-fehér felsőben és fekete nadrágban pályára lépő haziak indították útjára a labdát.

A Real Madrid vezetőedzője, Carlo Ancelotti nem volt felhőtlenül boldog a hétközi, Villarreal elleni kupasikert követően. Az olasz mester szerint rengeteg lehetőséget ajándékoznak ellenfeleiknek az utóbbi időben. A szakember véleményétittolvashatják bővebben.

Bajnoki mérkőzésen utoljára 2015 márciusában, hazai pályán tudta legyőzni a Real Madridot a Bilbao. Az összes tétmérkőzést tekintve azért jobban állnak a baszkok, az Athletic Bilbao 2022-ben a spanyol Király-kupában, 2021-ben pedig a Szuperkupában verte meg a fővárosiakat.

Köszöntjük olvasóinkat! A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában a Real Madrid az Athletic Bilbao otthonában lép pályára. Kövessék velünk a találkozót!