Barcelona: kannabiszvállalat nevezné el a Camp Nout

T. D.T. D.
Vágólapra másolva!
2020.04.26. 12:43
null
Meglepő érdeklődő pályázik a Camp Nou elnevezési jogára (Fotó: AFP)
Mint ismert, az FC Barcelona bejelentette, hogy a Camp Nou történetében először értékesíti a stadion névadással kapcsolatos jogait, s a befolyó összeget a koronavírus elleni harcra fordítja. Ez mind szép és jó, de felbukkant egy érdeklődő, akinek barcelonai megjelenése meglehetősen furcsán venné ki magát.

 

A Camp Nou névadására pályázó cég ugyanis a korábbi legendás bokszoló, Mike Tyson üzleti partnere, Alki David vállalata, a Swissx, amely kannabiszt, vagy más néven marihuánát tartalmazó étrendkiegészítők, gyógyszerek gyártásával és forgalmazásával foglalkozik.

„Ez egy nagyszerű stadion – mondta az üzletember a BBC Sportnak. – Specifikusan erre a területre koncentráltunk a vállalatunkban, így csodálatos ötletnek tűnik a névadás. A cégem egy kannabiszvállalat, Spanyolország az Európai Unión belül is vezető szerepet tölt be a legalizációért való küzdelemben, szóval elég természetesen alakultak ki a dolgok.”

Davidet arról is megkérdezték, nem érzi-e úgy, hogy az esetleges névadással kockáztatnák a klub jó hírnevét: „Ezt majd meglátjuk. A világot az új ötletek éltetik.”

A katalán klub még sohasem adta el stadionja, a Camp Nou elnevezésének jogát, ez viszont megváltozik a jövőben. A klub ugyanis kedden átruházta a Barca Foundationre (az FC Barcelona alapítványa) az elnevezési jogot, és az alapítvány feladata, hogy névadó szponzort találjon az 1957-ben átadott stadion számára a 2020–2021-es idényre.

Legfrissebb hírek

A Real Madrid bejelentette Alexander-Arnold érkezését – hivatalos

Spanyol labdarúgás
20 órája

Yaakobishvili Áron: Ha jól teljesítek, idővel felnőttszinten védhetek a Barcában

Légiósok
Tegnap, 8:36

Szerződést hosszabbított Lamine Yamallal a Barcelona – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.05.27. 20:40

Raúl bejelentette, hogy elhagyja a Real Madridot

Spanyol labdarúgás
2025.05.27. 13:50

„Úgy érzem, hazatértem” – Xabi Alonso aláírta szerződését a Real Madriddal

Spanyol labdarúgás
2025.05.26. 13:58

Lewandowski duplázott, a Barcelona sima győzelemmel búcsúzott az idénytől

Spanyol labdarúgás
2025.05.25. 22:59

Xabi Alonso a Real Madrid új edzője – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.05.25. 12:12

Győzelmével megmenekült az Espanyol; a Leganés hiába intézte el simán Nikitscheréket, kiesett

Spanyol labdarúgás
2025.05.24. 23:15
Ezek is érdekelhetik