A Barca már tárgyal Villával és Fabregasról

Vágólapra másolva!
2010.05.18. 10:32
A Barcelona labdarúgócsapatának alelnöke, Rafael Yuste az EFE spanyol hírügynökségnek megerősítette: a katalánok tárgyalnak David Villával, a Valencia csatárával, valamint az Arsenallal Cesc Fabregas átigazolásáról.

„A Villával folytatott tárgyalások jól haladnak, Fabregas esete bonyolultabb, mert hosszas alkudozásra kell felkészülnünk a klubjával. Mindkét játékos jönni akar, és ez megkönnyíti a dolgokat" – nyilatkozta.

Villa és Fabregas a válogatott után a Barcában is vállvetve küzdhet (Fotó: Action Images)
Villa és Fabregas a válogatott után a Barcában is vállvetve küzdhet (Fotó: Action Images)

Villának csak 2014-ben jár le a szerződése, de ha a Barca tárgyal vele – Yuste ezt állítja –, a katalánoknak már meg kellett egyezniük a Valenciával a kivásárlási árról, hiszen a szabályok értelmében csak akkor lehet élő szerződésű labdarúgóval tárgyalóasztalhoz ülni, ha már egyezséget kötöttek a kivásárlási árról.

A válogatott csatár azt mondta napokkal ezelőtt az As-nak, hogy a világbajnokság előtt vagy után válthat, a torna közben nem hajlandó senkivel sem tárgyalni.

Az El Mundo Deportivo értesülései szerint a Barcelona akár Zlatan Ibrahimovicot is hajlandó „csalinak" használni a Fabregasért folytatott alkudozásban, a svéd támadót is felajánlhatják a középpályásért.

Yuste szerint Thierry Henry átigazolása is küszöbön áll, a klubvezető az Ona FM-nek azt mondta, a francia csatár már szóbeli egyezséget kötött egy (meg nem nevezett) csapattal, amelyet hamarosan véglegesítenek.

Joan Oliver általános igazgató tájékoztatása szerint a találgatások, hogy Henry az észak-amerikai profi ligába (MLS) igazol, „nem teljesen alaptalanok".

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: hajrában szerzett góllal verték a bosnyákokat az U18-asok

Utánpótlássport
9 órája

Továbbra is hatalmas tartozások terhelik az FC Barcelonát

Spanyol labdarúgás
13 órája

Enrique Guardiolát előzte, Haaland Cristiano Ronaldo nyomdokaiban a BL történetének leggólgazdagabb játéknapján

Bajnokok Ligája
14 órája

Meghátrált a La Liga, mégsem Miamiban rendezik meg a Villarreal–Barcelona bajnokit

Spanyol labdarúgás
2025.10.21. 22:43

Ötgólos BL-győzelemmel hangolt a Barcelona a vasárnapi el Clásicóra

Bajnokok Ligája
2025.10.21. 20:39

A Real Madrid megfellebbezte a tengerentúlon sorra kerülő Barca-meccset

Spanyol labdarúgás
2025.10.21. 18:53

Alaba megsérült, Carvajal és Alexander-Arnold közel a visszatéréshez a Real Madridban

Spanyol labdarúgás
2025.10.21. 17:54

Labdarúgás: öttel nyertek az U19-es lányok az Eb-selejtezőn

Utánpótlássport
2025.10.21. 17:15
Ezek is érdekelhetik