Gonzalo Higuaín találata három pontot ért a Real Madridnak

2009.02.07. 22:05
A spanyol bajnokság 22. fordulójának nyitó mérkőzésén a hazai pályán játszó Real Madrid 1–0-ra legyőzte a Racing Santander együttesét. A találkozó egyetlen gólját Gonzalo Higuaín szerezte a 49. percben. A találkozón Iker Casillas beállította Paco Bayo rekordját, és holtversenyben a királyi gárda legtöbb mérkőzésen pályára lépő kapusának mondhatja magát.
A meglepetésigazolás Faubert (balra) is pályára lépett
Fotó: Reuters

Szavazás

Ki nyeri a 2008–09-es spanyol bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A spanyol bajnokság 22. fordulójának nyitó mérkőzésén a Real Madrid fogadta a Racing Santander együttesét. A királyi gárda 12 pontos hátrányban volt a Barcelonával szemben, így fontos lett volna a három pont begyűjtése, hogy (ha ideiglenesen is, de) közelebb kerüljenek a katalánokhoz.

Annyi biztos, hogy jól indult a találkozó madridi szempontból, hiszen Iker Casillas a kezdőcsapatban lépett pályára, és ezzel beállította Paco Buyo rekordját. A spanyol Európa-bajnok így holtversenyben a Real Madrid legtöbb mérkőzésen pályára lépő kapusának mondhatja magát. Kétségünk ne legyen afelől, nem kell sokat várni arra, hogy egyedüli rekorder legyen…

A Real-szurkolók ugyanakkor egy másik rekord megszületését is várták a Santander elleni találkozótól, de erről majd később…

Az első félidőben a Madrid irányította a játékot, de az adódó helyzeteket nem sikerült gólra váltani Robbenéknek. Sőt, a játék képe alapján igazságosnak lehetett nevezni a félidei 0–0-s döntetlent, hiszen a Racing nem feltett kézzel érkezett a Bernabéu Stadionba.

A második félidő elején hamar megszerezte a vezetést a Real: a 49. percben Gonzalo Higuain szép mozdulattal elfektetett egy védőt, majd az ötös bal sarkáról a hálóba zúdította a labdát. Ez volt az argentin támadó 13. bajnoki találata a szezonban.

A Santander a bekapott gól után sem tört össze, és nehézzé tette a Real számára a mérkőzést. A végeredmény így 1–0, a madridiak ideiglenesen kilenc pontra csökkentették hátrányukat.

A három pontot tehát sikerült begyűjteni, a Bernabéu közönsége csak amiatt szomorkodhatott, hogy Raúl nem talált be: a spanyol ugyanis a klubtörténet legeredményesebb játékosává válhatott volna egy esetleges góllal. De nem kell aggódni, ami késik, nem múlik.