Szalai Ádám a mérkőzés legjobbjaként vezette sikerre a Castillát

2009.01.04. 16:57
A Real Madrid Castilla hosszú nyeretlenségi sorozat után az új esztendőt győzelemmel kezdte az Alfredo Di Stéfano Stadionban. A „királyi gárda” fiókcsapata 2–0-ra verte meg a Pájara Playast, de ami a magyar szurkolóknak ennél fontosabb: Szalai Ádám, az együttes magyar légiósa csapata legjobbjaként, gólt szerezve vezette sikerre a Castillát.
Szalai remeklése is kellett, hogy a Castilla ismét ellenfele fölé keredkedhessen
Fotó: Imago (archív)

Úgy tűnik, hogy az új év új lendületet adott a 2008–09-es idényt kiválóan kezdő Real Madrid Castillának. A „királyi gárda” fiókcsapata az elmúlt hat mérkőzésén nem tudott nyerni, így lecsúszott a spanyol harmadosztályú bajnokság kettes csoportjának első helyéről, ám Szalai Ádám együttese első 2009-es meccsét 2–0-ra megnyerte.

És ebben a sikerben elévülhetetlen érdemei vannak a Pájara Playas elleni találkozó első gólját szerző magyar légiósnak, akit a Real Madrid hivatalos honlapja a meccs legjobbjának kiáltott ki.

A „kis Real” már a mérkőzés elején megmutatta, hogy mindenképpen győzelemmel szeretné megörvendeztetni az Alfredo Di Stéfano Stadionba kilátogató mintegy 1200 szurkolót, és Alberto Bueno már az ötödik percben megtornáztatta az ellenfél kapusát egy szabadrúgás után.

Hat perccel később már Szalai veszélyeztetett, de lövése elakadt Ramón Sánchez kapusban, ám a 30. percben már nem hibázott a magyar légiós: miután labdát kapott középen, szépen emelt a hálóba a kapus fölött.

A szünet előtt több helyzet is adódott a Castilla két gólzsákja, Szalai és Bueno előtt, de nem sikerült kétgólosra növelni az előnyt. A második félidő elején a vendégek védője, Alfonso megkapta második sárgáját, így szinte biztossá vált, hogy a Real Madrid fiataljai megszerzik a három pontot.

A 65. percben Bueno végül bebiztosította a Castilla győzelmét, valamint azt, hogy ne maradjon le Szalai mögött a harmadosztály kettes csoportjának góllövőlistáján, melyet továbbra is együtt, immár 10-10 góllal vezet a magyar, spanyol csatárduó.

SEGUNDA DIVISIÓN B, II-ES CSOPORT

19. FORDULÓ
RM Castilla–Pájara Playas 2–0 (Szalai, Bueno)
Az élcsoport: 1. Cartagena 37 pont, 2. Real Murcia B 36, 3. Leganes 34 (18 mérkőzés), 4. RM Castilla 33