Nem ilyen szezonkezdetről álmodott Sanchez Flores együttese

2007.08.26. 23:33
A vendég Villarreal 3-0-ra megverte az FC Valenciát a Mestalla stadionban, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság első fordulójának záró mérkőzésén. A vendégek rendkívül taktikus, hatékony játékkal szerezték meg a három pontot, ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy a Valenciánál két kulcsember, David Villa és Joaquin is piros lapot kapott.
Az olasz U21-es válogatott, korábbi Manchester United-játékos Giuseppe Rossi szerezte a második Villarreal-gólt
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Rémálomszerű estéje volt a Valenciának a Mestallában vasárnap este, Quique Sánchez Flores vezetőedző együttese számára szinte katasztrofális eredménnyel ért véget a Villarreal elleni összecsapás.

Nem csupán a 3-0-s vereségről van szó, hanem arról is, hogy a legutóbbi szezon negyedik helyezettje legalább további egy mérkőzésre elveszítette két válogatott támadóját, a kiállított David Villát és Joaquint.

A Villarreal a dán Jon Dahl Tomasson révén a 16. percben jutott vezetéshez, a korábban a Milanban is szereplő, a VfB Stuttgarttól igazolt dán csatár Javi Venta remekbe szabott átadása után a leshatáron kiugorva lőtt Santiago Canizares kapujába (0-1).

A 31. percben David Villa, a Valencia klasszisa sárga lapot kapott, ami azért volt fontos, mert a 39. percben Pérez Lasa játékvezető felmutatta neki a másodikat is, így létszámhátrányba kerültek a hazaiak.

A második játékrész 18. percében a taktikus, nyugodt, remek futballt bemutató, több ziccert elhibázó Villarreal növelte előnyét. Ekkor Marchena buktatta a 16-oson belül Matías Fernandezt, a bíró jogosan ítélt büntetőt, és Giuseppe Rossi higgadtan gurított a kapu jobb oldalába (0-2).

Ezt nem hiszem el! ? mondhatta a kiállított David Villa. Kattintson a nagyításhoz!
Néhány perccel később Joaquin veszítette el a fejét, egy korábbi eset miatt reklamálva magyarázott Perez Lasának, aki neki is felmutatta a piros lapot.

Kilenc ember ellen nem sokkal később megadta a kegyelemdöfést sárga mezes együttes: a 73. percben Santi Cazorla passzolta a labdát a hálóba (0-3).

A másik késői összecsapáson a vendég Valladolid 1-0-ra legyőzte Barcelonában az Espanyolt.

A találkozó egyetlen gólját Joseba Llorente szerezte az 54. percben.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

AZ 1. FORDULÓ VASÁRNAP ESTI MÉRKŐZÉSEIN:
  • RCD Espanyol–Real Valladolid 0-1 (Llorente 54.)
  • Valencia–Villarreal 0-3 (Tomasson 16., Rossi 63. – 11-esből, Cazorla 73.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK:
  • Sevilla-Getafe 4-1 (J. Navas 46., Luis Fabiano 67., Kanouté 70., Kerzsakov 82. ill. Pablo 2.)
  • Real Murcia-Zaragoza 2-1 (Mejia 18., F. Baiano 63. ill. R. Oliveira 30.)
  • Real Madrid-Atletico Madrid 2-1 (Raúl 15., Sneijder 79. ill. Agüero 1.)
  • Athletic Bilbao–Osasuna 0-0
  • Deportivo La Coruna–Almeria 0-3 (Negredo 18., Soriano 33., Crusat 51.)
  • Mallorca–Levante 3-0 (Ibagaza 24. – 11-esből, Guiza 55., Ibagaza 72.)
  • Racing Santander–Barcelona 0-0
  • Recreativo Huelva–Real Betis 1-1 (Sinama Pongolle 25., ill. Nano 39.)