Női röpi: a Békéscsaba a nyolc közé jutott a Challenge-kupában

J. P.J. P.
2020.02.06. 20:27
A Békéscsaba házigazdaként 3:2-re legyőzte a szlovén Calcit Kamnik csapatát a női röplabda Challenge-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott tovább.

Két héttel ezelőtt, az első találkozón könnyű, 3:0 arányú győzelmet aratott a Békéscsaba idegenben, ami azt sejtette, hogy a visszavágón sem lehetett gondja a viharsarkiaknak.

Mindezt annak ellenére állíthattuk, hogy azóta a Kamnik erősödött, ugyanis olaszországi légióskodás után visszatért a csapathoz Eva Pogacar, a 19 esztendős feladó. A jelentős csabai előny ellenére, most alaposan ráijesztett a pályaválasztóra a szlovén egylet, a csabaiak mintha nem melegítettek volna be elég alaposan, így a vendégek az első szettet behúzták.

Ám a folytatásban ismét elkapta a fonalat a BRSE, és a következő két szett behúzásával el is dőlt a továbbjutás kérdése.

Az első három szettben a házigazdák hét alapembere harcolta ki a továbbjutást, a folytatásban azonban végig a cseresor szerepelt. A 127 perces visszavágón a mezőny legeredményesebb tagja a csabaiak horvát ütőjátékosa, Mia Jerkov volt 22 ponttal.

Sőt, az is ismertté vált, hogy a csabaiak következő ellenfele a görög Olympiakosz Pireusz lesz.

NŐI RÖPLABDA CHALLENGE-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Swietelsky Békéscsaba–Calcit Kamnik (szlovén) 3:2 (–22, 16, 21, –23, 12)
Békéscsaba, 1000 néző. V: Pajvszkij (ukrán), Folgar Fraga (spanyol).
Békéscsaba: Grbics 3, Klaric 14, Pekárik 11, Collar 11, Jerkov 22, Bodnár 3. Csere: Molcsányi, Rády (liberók), Glemboczki 7, Sebestyén 1, Fábián 1, Szedmák 7, Bodovics 2, Szűcs. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.
Kamnik: Pogačar 1, Kotnik 9, Kaker 3, Brulec Kosztics 9, Vovk 5, Charuk 12. Csere: Janezic (liberó), S. Marusic 2, Mihevc 3, P. Marusic 3, Zatkovic 13, Jerala 3. Vezetőedző: Gregor Rozman.
A mérkőzés alakulása. I. játszma: 4:7, 9:10, 12:17, 15:19, 19:24. II. játszma: 0:2, 4:2, 10:5, 15:7, 24:15. 3. játszma: 2:5, 6:5, 12:7, 12:10, 16:11, 20:13, 23:20. IV. játszma: 0:2, 4:4, 4:7, 9:9, 14:12, 17:21, 23:24. V. játszma: 3:1, 6:7, 9:7, 13:8, 14:12.
Továbbjutott: a Békéscsaba, kettős győzelemmel (6:2)
Vasja Samec Lipicer:
– Tudtam, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, annál is inkább, mert egy más összetételű és felállású csapat érkezett Békéscsabára. Az első szettben nem úgy játszottunk, ahogy megszoktam, utána azonban kiismerve ellenfelünket, fölénybe kerültünk. Végül jó játékkal rukkoltak elő a lányok, elégedett vagyok teljesítményükkel, miként a továbbjutással is.
Gregor Rozman: – Sokkal jobban kezdtünk, mint a Békéscsaba, ám 1:1 után megugrott ellenfelünk, mi pedig elvesztettük a fonalat. Végül egy nálunk jóval magasabb szintű ellenféltől kaptunk ki.