A húszéves sportoló a csapatverseny megnyerése után társaival ellentétben nem tette a szívére a kezét, ezzel üzent az őt ócsároló honfitársainak. A versenye már egy hete véget ért, de a rossz érzések azóta is gyötrik a tornászt.
„Csak az járt a fejében, hogy »Bármit teszek, támadni fognak miatta, és akkor is támadnak, ha semmit sem csinálok. Akármi lesz, a célkeresztben maradok« – idézte a Reuters Douglas édesanyját, aki azt követően tálalt ki, hogy lánya vasárnap a felemás korlát döntőjét is letudta, a 7. helyen végzett. – A lányomat támadták a közösségi oldalakon, rengeteget sírtunk emiatt. Gabbynek megszakad a szíve, nehezen viseli, hogy ki van téve ezeknek a véleményeknek.”
A londoni olimpián csapatban és egyéni összetettben is aranyérmes (már négy évvel ezelőtt is felháborítónak tartotta, hogy az emberek többsége egyéni sikere helyett a hajviseletével volt elfoglalva), húszévesen már háromszoros olimpiai bajnok képtelen arra, hogy figyelmen kívül hagyja az őt ért kritikákat, amelyeket a közösségi oldalakon a rosszindulatú szurkolóktól kap.
„Az emberek a haját kritizálták, azzal vádolták, hogy púderezi az arcát, hogy megműttette a mellét, hogy nem mosolyog eleget, és hogy nem eléggé hazafi. Ezek mind összetörték. Mit tett ő bárki ellen is?” – fakadt ki Douglas édesanyja.
A közösségi oldalak káros hatása a sportolókra világszerte problémás lehet az arra érzékenyeknek, a kétszeres olimpiai bajnok brit Rebecca Adlington a londoni olimpia alatt megszüntette Twitter-csatornáját, mert a hozzá szólók többsége a sport helyett arról írt neki, hogy rondának tartja.