Rio 2016: a legjobb négy között a spanyol férfi kosarasok

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.08.17. 21:08
null
Egy korszak véget ért: Tony Parker nem tudta olimpiai éremig vezetni a franciákat (Fotó: Action Images)
A riói olimpiai férfi kosárlabdatornájának második negyeddöntőjében Spanyolország 92–67-ra legyőzte Franciaországot, így bejutott az elődöntőbe.

A franciák és a spanyolok is egyaránt 8 pontot szereztek a csoportküzdelmek során. Míg utóbbiaknak ez második helyet ért, addig a franciák csak harmadikok lettek a csoportban, így megismétlődött a 2012-es londoni olimpiai negyeddöntője. Ott a spanyolok 66–59-re nyertek.

Legutóbb nagy tornán a 2015-ös Európa-bajnokságon találkozott egymással a két válogatott. Ott is spanyol siker született, Paul Gasolék hosszabbítás után nyertek öt ponttal.

Ahogy az várható volt, rettentő parázs hangulatban kezdődött a mérkőzés Rióban, az első negyedben hol a spanyolok, hol a franciák vezettek. A játékrész végén végül 19–16 állt az eredményjelzőn.

Masszívabban kezdte a spanyol csapat a második negyedet, hamar 10 pontosra duzzadt a különbség, amelyet francia időkérés követett. El is kezdtek kapaszkodni a franciák, Tony Parker a vállára vette a csapatot, ezt követően spanyol időkérés következet. Azonban úgy tűnt, hiába minden francia igyekezet – a félidőben már 13 pont volt a spanyolok előnye.

A harmadik negyed végére láthatóan elfáradtak a világ-és Európa-bajnoki bronzérmes franciák, a kétpontos dobások is alig landoltak a kosárban, így a játékrész végére már 20 pontos volt a spanyol előny.

A franciák érezték, csinálhatnak ma bármit, nem tudják legyőzni ezt a fantasztikusan játszó spanyol válogatottat. A negyedik negyedben tovább nőtt a különbség, a spanyolok végül 25 ponttal nyertek és jutottak az elődöntőbe.

RIO 2016
FÉRFI KOSÁRLABDA
NEGYEDDÖNTŐ

Spanyolország–Franciaország 92–67 (19–16, 24–14, 26–19, 23–18)

KORÁBBAN
Ausztrália–Litvánia 90–64 (26–17, 22–13, 22–13, 20–21)

BRONZMÉRKŐZÉS
Augusztus 21. (V), 16.30

DÖNTŐ
Augusztus 21. (V), 20.45

* Az elődöntőben a mérkőzések sorrendje változhat!

Legfrissebb hírek

Női Eb: a francia válogatott a második meccsét is megnyerte

Minden más foci
25 perce

Legbelül éreztem, hogy ezt nem tudom elengedni – Lucz Anna arról, hogy lecsúszott a párizsi olimpiáról

Párizs 2024
3 órája

Quint a javából: krémkávé az utókornak – harminc éve hunyt el a hatszoros olimpiai bajnok Kovács Pál

Népsport
Tegnap, 7:33

Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 4. rész

Egyéb egyéni
2025.07.07. 16:18

Későn ébredt a címvédő, a franciák nyerték a halálcsoport rangadóját a női Eb-n

Minden más foci
2025.07.05. 23:10

Női labdarúgó Eb: taktikus futballal verték meg a belgákat az olaszok

Minden más foci
2025.07.03. 20:00

Olimpia 2036: India új generációt inspirálna

Egyéb egyéni
2025.07.02. 14:36

Újra teljes intenzitással edz Gazsó Alida Dóra

Kajak-kenu
2025.07.02. 12:18
Ezek is érdekelhetik