Rio 2016: ők 13-an! Benedek Tibor keretet hirdetett az olimpiára

Vágólapra másolva!
2016.07.04. 10:40
null
Benedek Tibor (balra) döntött (Fotó: Koncz György)
Benedek Tibor, a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette a riói olimpiára utazó keretet. A szakember két helyen változtatott az áprilisban kvótát szerző csapaton, visszatér Decker Attila és Kis Gábor, Madaras Norbert viszont nem utazik az ötkarikás játékokra.

 

Három hét közös felkészülés után, tizenöt nappal a hivatalos határidő előtt döntést hozott Benedek Tibor, és megnevezte azt a tizenhárom vízilabdázót, aki utazhat az augusztusi olimpiára. A korai kerethirdetésnek az volt a célja, hogy a kiválasztottak minél többet tudjanak együtt gyakorolni és a nagy korkülönbségű csapat tökéletesen összeszokjon.

A magyar válogatott áprilisban Triesztben harcolta ki az olimpiai kvótát, az ott szereplő csapaton két helyen változtatott a szakember: az idei Eb-n és a kvalifikációs tornán szereplő Bisztritsányi Dávid helyett ismét Decker Attila lesz Nagy Viktor társa a kapuban, míg a viadal előtt megsérülő Kis Gábor újra kerettag, így Bedő Krisztián marad ki.

A kerethirdetés egyik, ha nem a legnagyobb kérdése Madaras Norbert szerepe volt, hiszen a kétszeres olimpiai és világbajnok balkezes a tavalyi világbajnokság (6. hely) óta nem volt kerettag. A felkészülés kezdetén visszakerült, azonban a kapitány úgy határozott, hogy két balkezessel, név szerint Vámos Mártonnal és Zalánki Gergővel utazik Rióba.

„Ha egészséges, Kis Gábor feltehetőleg ott lett volna Triesztben, míg Decker Attila nagyon jó teljesítményt nyújtott a felkészülési tornán, úgy gondolom, téthelyzetben, amikor be kell ugrani, vagy ő véd kezdőként, jobb teljesítményt tud nyújtani, mint Bisztritsányi Dávid – mondta a változtatásokról Benedek Tibor, majd kérdésünkre Madarasra is kitért. – Norbi úgy jött vissza, hogy nem volt garantálva, hogy bekerül a csapatba. Tudjuk, hogy fantasztikus játékos, nagy rutinnal, ezeket mind számításba vettem. Norbinak voltak kisebb sérülései is, amik hátráltatták a felkészülésben, úgy gondoltam, két balkezessel leszünk erősebbek, és végül így döntöttem.”

A keretből tehát hatan maradtak ki – Bátori Bence, Bedő Krisztián, Bisztritsányi Dávid, Gór-Nagy Miklós, Madaras Norbert, Tóth Márton –, akik Madaras kivételével tartalékként tovább folytatják a munkát a csapattal. A mérkőzéseken, így a jövő heti BENU-kupán, illetve a szombati miskolci magyar–brazilon azonban az olimpiai csapat tagjai szállnak vízbe.

A KERET
Kapusok: Decker Attila (Szolnoki Dózsa-Közgép, az ősztől RacioNet-Honvéd), Nagy Viktor (Szolnok). Mezőnyjátékosok: Decker Ádám (A-Híd-OSC-Újbuda, az ősztől ZF-Eger), Erdélyi Balázs, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert (mindhárom Eger), Kis Gábor, Varga Dénes, Vámos Márton (mind Szolnok), Manhercz Krisztián (ContiTech-Szeged-Diapolo), Szivós Márton (Eger, az ősztől Honvéd), Varga Dániel (Szolnok, az ősztől FTC), Zalánki Gergő (Eger, az ősztől OSC)

 

Legfrissebb hírek

Vitorlázás: Érdi Mária újra világbajnok szeretne lenni, és megcélozza az olimpiai aranyérmet

Egyéb egyéni
17 órája

Los Angeles 2028: 13 olimpiai bajnok is bekerült az LA10 program keretébe

Egyéb egyéni
18 órája

Váratlan ország lett erős jelentkező a 2036-os olimpiára

Egyéb egyéni
2025.03.04. 17:17

Egyénre szabott étkeztetéssel segítik az élsportolókat az olimpiai központokban

Egyéb egyéni
2025.02.27. 20:07

Hatszoros olimpiai bajnok kosárlabdázó vonult vissza

Amerikai sportok
2025.02.26. 08:52

Schmidt Ádám: A magyar sport erejében benne van a tíz olimpiai arany

Egyéb egyéni
2025.02.19. 18:25

Csipes Tamara ötmillió forintot adományozott jótékony célra

Kajak-kenu
2025.02.19. 09:00

Aggodalmak merültek fel, hogy „fapados” lesz a 2032-es olimpia

Egyéb egyéni
2025.02.18. 11:15
Ezek is érdekelhetik