Grönholm rekordot érő sikere: hetedszer győzött hazája versenyén

HARANGI LÁSZLÓHARANGI LÁSZLÓ
2007.08.05. 12:15
Marcus Grönholm (Ford Focus WRC) diadalával zárult az 57. Finn Rali. A hazai versenyző magabiztos győzelme rekordot jelent, ugyanis hetedszer nyerte meg a finnországi viadalt. Egy versenyen ennyiszer még soha senkinek nem sikerült diadalt aratni. A szintén hazai Mikko Hirvonen második lett, míg a dobogó harmadik fokára a címvédő Sébastien Loeb (Citroën C4 WRC) állhatott fel.
Marcus Grönholm végig bámulatos magabiztossággal uralta a versenyt
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a világbajnok 2007-ben?

Írja be az itt látható számot!
Kettősgyőzelmet aratott Finnországban a Ford. Pályafutása huszonkilencedik diadalával nem csak Marcus Grönholm tudta növelni előnyét a világbajnoki összetettben, de a Ford is nagy előrelépést tett a gyártók versenyében.

Sébastien Loeböt senki sem veszélyeztette a harmadik hely megszerzésében, azonban a regnáló vb-győztes idén sem tudott beleszólni a finnországi győzelemért folytatott harcba.

Chris Atkinson (Subaru Impreza WRC) a negyedikként zárta a futamot. A japán autógyár harmadik pilótája, Xavier Pons hatodik lett - a csapat jó bemutatkozásként könyvelte el a spanyol pilóta eredményét.

A 2003-as világbajnok Petter Solberg ezúttal sem tudta befejezni a versenyt: a norvég most is technikai hiba miatt esett ki. Hasonló okból kényszerült feladni a küzdelmet Loeb csapattársa, a spanyol Daniel Sordo is.

Grönholm a vb-összetettben 13 pontra növelte előnyét Loebbel szemben, míg a Ford már 40 ponttal előzi meg a Citroën csapatát.

A világbajnokság következő futama az augusztus 17-19. között a Német Rali lesz, amelyet csak „Loeb hazai versenyeként” emlegetnek. A francia pilóta az elmúlt öt évben ötször nyerte meg a német viadalt.

57. FINN RALI: A VILÁGBAJNOKSÁG KILENCEDIK FUTAMA